R2 uuris, kuidas kutseõpet populaarsemaks muuta

R2 hommikuprogrammis käis külas kaks inimest, kes aidanud kutseõppe populariseerimisele kaasa võib-olla rohkemgi kui kõikvõimalikud flaierid ja brošüürid. Need on SA Innove esindaja Liina Liiv ja plaatija Matis Indov.

Kui Matis lõpetas põhikooli, oli majandusbuum tõelises seniidis. Raha ringles igal pool ning ta pidas kõige targemaks suunduda ehitussektorisse.

Matis õppis mõned aastad plaatijaks ja võttis edukalt osa mitmest kutseõppevõistlusest. Näiteks 2009. aastal Kanadas peetud World Skillsi võistlusel, kus olid kohal osavaimad kutseõppurid üle maailma, sai ta arvestatava 11. koha. Noormees sai seejärel heldelt tööpakkumisi, Kanadas isegi 100 000 dollari suuruse aastapalga eest. Matis keeldus, kuna sõbrad ja elukaaslane olid Eestis ning ta uskus, et suudab ka kodumaal läbi lüüa.

Siis varises aga kokku Lehman Brothers, Islandi ja seejärel juba pea terve maailma majandus. Masu pööras kõik plaanid tagurpidi. Kõigest hoolimata pidas noormees vastu ja leidis tänu kvaliteetsele kutseõppele plaatimisvallas ka tööd.

Siin tulebki mängu SA Innove. Mitmeid aastaid on nad saatnud andekaid kutseõpilasi mainekatele kutsevõistlustele üle Euroopa ja maailma. Edasipüüdlikud õppurid saavad end niiviisi teostada ja tõestada veel põhikoolis õppivatele noortele, et kutseõpe pole mingi nali ja praktilise erialaga võib teenida vägagi arvestatavat palka.

Sel aastal toimub World Skills Saksamaal, kus mõõtu võtab 1046 võistlejat 55 riigist mitmekümnel erialal, eestlasi osaleb kümme.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}