R2 hommikuprogramm küsis täna, mida teha, kui leiad varanduse?

Täna räägiti Raadio 2 hommikuprogrammis "Silmad Lahti" lisaks muudele päevakajalistele teemadele ka vanaaegsetest arheoloogilistest mälestistest.

Tänases Postimehes kirjutatakse juhtumist, kus ühes Harjumaal asuvas talus veetrassi kaevanud mees Kristo Soodla pinnasest rauaaja ehted leidis. Talumaja trepi kõrval veetrassi kaevates tuli maapõuest välja 36 rauaaja ehet ja rõivakinnitust, mille hulgas on kaelavõrusid, rinnakeesid, kuljuseid ja helmeid.

Kui aga maaomanikust mees ehete leiust muinsuskaitseametisse teatas, selgus, et tema kinnistu jääb arheoloogiamälestise alale ning sügavamaid kaevetöid tehes tuleb luba taotleda. Lisaks käskis amet tal veetrassi rajamine peatada ning ei taha ka leiutasu maksta.

Mees, kes muinasaja varanduse leiu üle esialgu väga rõõmus oli, on nüüd pettunud ja pahane. Soodla sõnul suhtleb ta muinsuskaitsega edaspidi vaid juristi vahendusel.

R2 hommikuprogramm "Silmad Lahti“ võttis tänases saates antud teemat käsitledes ühendust muinsuskaitseameti arheoloogiamälestiste peainspektor Ulla Kadakaga ning küsis, kuidas peaks inimene käituma, kui ta leiab maapinnast vanaaegse väärtusliku leiu.

Kuula tänases saates käsitletud teemat siitVaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}