Maire Aunaste: ma tunnen, et olen kõik saated ära teinud

Populaarne saatejuht Maire Aunaste tunnistas R2 saates "Eetris on Ingrid Peek", et võttis poliitikutee ette eelkõige seetõttu, et tal puudub ressurss "Tõuse ja sära" jätkamiseks. "Sel kevadel mõtlesin ma lihtsalt sellele, millised on minu võimalused ja perspektiivid," põhjendas ta. 

Aunaste selgitas, et "Tõuse ja sära" on üle 70 minuti pikk ning Eestis ei ole enam kuulsaid peresid, kes oleksid nõus saatesse külla tulema. "Ma lihtsalt tean, et ma ei vea välja. See saadete kvaliteet lihtsalt langeb. Kõik hakkaksid korduma, samad muusikud. Millega ma siis lõpetan? Laiutan käsi ja ütlen, et ei saa hakkama või?"

Kuigi Aunaste väitis, et on tänaseks kõik saated ära teinud, tunnistas ta, et tahaks kunagi teha rahulikku talkshowd, kus astub ülesse kuni kaks inimest.

"Ma tahan vaadata ainult inimese näkku, tema silmi, tema hinge, ma tahan temaga rääkida. Aga seda ei saa teha, sest kui juba on saade "Kahekõne", siis ei saa panna nädalasse kahte talkshowd," rääkis Aunaste, kes ei taha jääda ootama, millal "Kahekõne" saatejuht Indrek Treufeldt pensionile jääb.

Igatseb elu Ameerikas

Tänaseks on Aunastet juba neli aastat poliitikasse kutsutud ning naine põhjendas, et tahab oma elu huvitavalt ja mõnusalt elada.

"Et ma hommikul uudishimuga üles ärkan, et mida tänane päev toob. Ma tahan midagi uut teha ja sellepärast ei taha ma jääda televisiooni virelema, et mida mulle nüüd pakutakse. Äkki ei pakutagi midagi," selgitas Aunaste, miks ta IRL-i ridadesse suundus.

Aunaste lohutas siiski televaatajaid, et kui ta kevadel valituks ei osutu, jääb ta teletööd tegema. "Ma igaks juhuks televisioonist ära ei lähe, ei lähe personaliosakonda, et palun andke mulle nüüd mu tööraamat, ma nüüd lahkun. Ma ootan ära, mis esimesel märtsil juhtub," ütles Aunaste.

Täna tunnistas Aunaste, et igatseb tegelikult Ameerikat ning vanaduspõlves tahaks ta kolida New Orleansi. Saatejuht paljastas ka, et loodab teha saadet Ameerikast, kuid rahapuuduse tõttu pole seda veel sündinud.

Seisab Eesti inimeste eest

Kuigi Aunaste praegu veel poliitikaga ei tegele, hakkab ta tulevikus seisma Eesti elu ja inimeste eest. "Kõikidel erakondadel peaks olema ühesugune eesmärk - et Eesti inimesel oleks järjest parem elada," ütles Aunaste.

Aunaste viimane "Tõuse ja sära" on eetris 21. detsembril ning saatejuht rõhutas, et seni pole ta kuhugi lahkunud. "Ma olen ainult andnud lubaduse, et ma tulen, aga nii kaua, kuni ma saateid teen, pole ma kuhugi lahkunud," rõhutas Aunaste.

Kuula Maire Aunastet saates "Eetris on Ingrid Peek" esmaspäeval, 15. septembril 2014.

Toimetas
Rutt Ernits, Menu.err.ee


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}