Fotograaf Martin Lazarev: igatsen Brasiilias musta leiba ja vaikust

Brasiilias elav ja praegu Eestis viibiv fotograaf Martin Lazarev tunnistab, et kaugel viibides on palju neid asju, millest ta puudust tunneb.

Praegu viibib fotograaf Eestis, et mekkida musta leiba ja muud, mida ta igatseb. "Eks kõike igatseb. Kõige rohkem igatsed vaikust ja rahu. Põhimõtteliselt on igal pool müra. Kui ei ole linnamüra, siis on ritsikad. Siis on ookeanilained, mis on väga mõnus tegelikult, aga kui see on pidevalt ja tuleb kõrva, siis siin Eestis on tunne, et nii vaikne on. Ühtegi autot ei sõida," rääkis Lazarev Raadio 2 saates "Eetris on Ingrid Peek".

Fotograaf lisas, et just Eestis saab ta vaikust täielikult nautida ning tunneb end siin hästi.

Ka tema looming on Eestis soojalt vastu võetud. Praegugi on TAM Galeriis avatud fotonäitus. "See näitus on kokkuvõttev näitus. Seal on kokku võetud eelnevate väikeste näituste pildid ja pool sellest on uus materjal. See on viimane Brasiilia piltide näitus enne Brasiilia raamatu ilmumist," selgitas ta. Brasiilia raamatuga läheb kunstnikul aega veel umbes aasta. Siis jõuab see huvilisteni.

Veel enne aga plaanib Lazarev teha näituse Eesti inimestest. "See näitus peaks hakkama ringi liikuma Eesti saatkondades erinevates maades," ütles ta ja lisas, et näha saab nii presidenti, Arvo Pärti kui ka juhuslikult kaamera ette jäänud inimesi.

Fotopisik nakatas Martin Lazarevi juba ammu, kui ta Tartu Kunstikoolis fotograafiakursust võttis. See sütitas ja tekitas püsiva huvi.

Lazarev rääkis, et Brasiiliasse läks ta seetõttu, et tundis, et Eestis hakkas kõik korduma ning loomingu huvides oli tal vaja uut keskkonda. Brasiilia oli üks neist paikadest, kus ta polnud varem ka käinud ning see andis võimaluse uut ja põnevat avastada.

Muide, Martin Lazarev ehk Lazer on Raadio 2 logo disaini autor!

Kuula Martin Lazarevi saates "Eetris on Ingrid Peek" kolmapäeval, 22. oktoobril 2014

Toimetas
Silver Kuusik, Menu.err.ee

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}