Ingrid Peegi Obamapäev Raadio Kahes

Ameerika teemad läbivad terve pealelõuna.

3. septembril on Eestis riigivisiidil Ameerka Ühendriikide president Barack Obama. Siit otse NATO tippkohtumisele Walesi sõitval Obamal on kavas kohtuda vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese ning peaministri Taavi Rõivasega, hiljem esineb ta avaliku kõnega Nokia kontserdimajas.

Raadio 2 lõunasaatejuht Ingrid Peek on samuti tänase päeva sidunud Obama teemaga. Kõigepealt külastab ta presidentide pressikonverentsi kell 11.40, sellest ülevaadet kuuleb kella ühe ja kahe vahel.

Lõunasaates kell 14. räägib Tartu Ülikooli politoloogia professor ja Eesti Välispoliitika Instituudi juhatuse liige Andres Kasekamp sellest, milles peitub Maailma Kõige Enam Turvatud Inimese fenomen, mis signaali saadab Obama visiit Maarjamaale välispoliitilisele areenile, mida arvata Ameerikast kui maailma politseinikust ja tema geopoliitilistest ambitsioonidest, kuidas suhtuda vandenõuteooriatesse USA maailmavalitsemiseplaanidest ning Žirinovski räuskamisse ja Venemaa käikudesse ning milline võiks olla lahendus kolmanda maailmasõja vältimiseks.

Kell 15 toob stuudiosse humoorikamad toonid üle viieteist aasta Eestis elanud ameeriklane - teravmeelne ja vaimukas Comedy Estonia stand-up koomik Stewart Johnson, kes rebib kildu nii ameeriklaste kui eestlaste üle ja jutustab muidugi ka tänasest päevakangelasest.

Vahepaladeks kõlavad laulud Ameerikast.

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}