Jan Uuspõld: hing on mul igavene

Näitleja ja koomik Jan Uuspõld tunnistas, et huumor tuleb paremini välja siis, kui emotsioonid kõrvale jätta. Just seda on ta püüdnud silmas pidada ka oma viimaste monotükkide puhul.

"Kui sa ei vihasta asjade peale, siis sa oled võimeline neid arutlema ja analüüsima ka erinevate nurkade alt. Tekib ka empaatiavõime. Sa lihtsalt ei vihasta kellegi peale, kes on eksinud, vaid üritad temast aru saada ja siis hakkad ka huumorist aru saama, mis sellega kaasneb," selgitas Uuspõld oma maailmapilti Raadio 2 saates "Eetris on Ingrid Peek".

Uuspõld rääkis, et on hakanud kuulama oma südamega päeva rütme ja mediteerib, et saavutada see vajalik meelerahu. Oma elus hindab Uuspõld kõige rohkem puhast toitu, muusikat ja hingeteadvust.

"Ma ei pea kurvastama selle pärast, et kõik kaob, mis mul siin on. Hing on mul igavene. See on nii väike, seda ei saa keegi kätte ja ära rikkuda, kui ma oskan seda harida õigesti," ütles Jan.

Ta lisas, et inimesed peavad end eriti just praegusel ajal kokku võtma. "Kui ma tahan selle maailma jaoks midagi teha, siis parim, mis ma teha saan, on iseennast korda teha. Selle kasutegur on kõige suurem," arvas Uuspõld.

"Brüsseli kapsas"

Viimases sooloetenduses "Miks mina?" käsitles Uuspõld just läbi naljade ka ühiskonnakriitikat ja inimeste eksistentsiaalseid teemasid.

Uus tükk "Brüsseli kapsas" käsitleb samuti vastuolulisi teemasid ning Uuspõld rõhutas, et mitmekihilisuse toob tema tükkidesse stsenarist Rein Pakk. "Rein on see, kes annab asjale söödavuse. Kui ma ise üksi lendaks lavale, ilma tekstita, siis ta võib jääda toppama mingi emotsiooni taha. Ei tohi liiga emotsionaalne olla, siis tuleb huumor välja," ütles Uuspõld.

"Brüsseli kapsas" tuleb välja juba kümnendal oktoobril. "Meil oli Rein Pakiga, kes selle tüki kirjutas, soov lahata eestlast ja eestlust," rääkis Uuspõld lähemalt.

Uuspõld ütles, et etenduses astutakse natuke ka konnasilmadele, kuid ilma selleta poleks tegu ju komöödiaga. "Tahaks eesti rahvale natuke peeglit näidata, mulle endale ka," paljastas Uuspõld.

Kuula Jan Uuspõldu saates "Eetris on Ingrid Peek" kolmapäeval, 24. septembril 2014

Toimetas
Rutt Ernits, Menu.err.eeMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}