R2 "Nädala nägu" on Margus Kamlat

Raadio 2-s töötab terve plejaad uskumatult omapäraseid, andekaid ja huvitavaid inimesi. Kas Sina tead, kes nad kõik on? Veelgi enam - oled Sa ka näinud nende raadiomesilaste nägusid?

  1. Millal Sind eetris kuuleb?

Reedeti kell 17.00-20.00. Ja kui mõnel reede öösel und ei ole, siis võib mind kohata ka öösaates.

  1. Millist saadet (saateid) R2-s teed?

Teen saadet "KalendeR2", mis juhatab sisse nädalavahetuse läbi selle pilgu, mida huvitavat vabaaja sisustamiseks pakutakse. Samuti löön kaasa R2 ülekannetes ja on ette tulnud ka nädalavahetuse erisaateid.

  1. Mis on raadios Sinu ametinimetus? 

Pole viimast lepingut väga hoolega lugenud, aga eeldan, et saatejuht ja toimetaja.                                   

  1. Kaua oled R2-s töötanud?

Alustasin 2006. aasta suvel reporterina. Endalegi üllatuseks sain kokku 7 aastat. Täpsustuseks võib lisada, et ma pole kogu see aeg järjepidevalt R2-ga seotud olnud. Viimased aastad võtan raadios töötamist hobina.   

  1. Kuidas jõudsid R2-e?

Ega ma selle vastusega väga ei üllata. Nagu enamus, tulin ma suveks asendama. Madis Ligema, kes oli saate "Pleier" reporter, võttis suveks puhkuse, ja läks maailma avastama. Seetõttu otsiti talle asendajat. Olin saanud ühel noortekoolitusel tuttavaks Heidyga, kes mind mõned kuud hiljem raadiosse proovipäevale kutsus.

  1. Kirjelda oma esimest naljakat ja meeldejäävat juhtumit/sündmust raadios.

Mõned aastad tagasi otsustas kõige tähtsam tehniline seadeldis stuudios otsesaate ajal mitte enam korraldustele alluda. Kätte jõudis aeg, kui tuli rääkimine eetris ära lõpetada ja järgmine laul mängima panna. Kuid eetripult "solvus" ega reageerinud enam nupuvajutustele. Seetõttu polnud võimalik mikrofone välja lülitada ega ka järgmist laulu mängima panna. Jutulõnga tuli veeretada seni, kuni taustajõud olukorra tõsidusest aru said, ja kõrvalstuudiost juhtimise üle võtsid.

  1. Mida mäletad esimesest tööpäevast?

Käed värisesid ja peopesad higistasid. Tulin raadiosse, Heidy andis mulle salvestaja kätte ning ütles, et saateni "Pleier" on aega neli tundi ja et kui ma eetrikõlbuliku materjaliga tänavatelt tagasi tulen, siis saan suveks tööd.

  1. Milliseid saateid ise R2-s kuulad ja milliseid julgelt ka sõbrale soovitaksid?

R2 programm on väga rikkalik- pole saadet, mida ma ei kuula. Aga kõige rohkem saan pihta hommikutele, samuti saadetele "Olukorrast Riigis", "Puust ja punaseks" ning "Muusikanõukogu". Sõpradele soovitaksin kogu programmi, eriti õhtust vööndit.

  1. Räägi enda muusikaeelistustest- mida kuulad?

Viimasel ajal olen sattunud kuulama pigem uut muusikat, mida olen sõprade, raadio, muusikajuhi Erik Morna, ja ka R2 kuulajate kaudu avastanud. Väga pikalt ma ühe bändi juurde pidama ei jää.  Viimased neli artisti, kes on minu playlistis mänguaega saanud, on Arcade Fire, David Bowie, Kings of Leon ja Justice. Nädala pärast on siin juba hoopis teised nimed.

  1. Millega tegeled lisaks raadiotööle? Mida teed raadioväliselt?

Põhitöökoht on mul ettevõttes CGI, kus olen tarkvaraarendaja.  
 

Järgmisel teisipäeval tutvustab end juba uus töötaja!Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}