Ines: ma olen paremas kohas kui mõned aastad tagasi

Lauljatar Eda-Ines Etti tunnistas, et veel mõne aasta eest tabas teda madalseis, mis pani teda mõtlema erinevatele eksistentsiaalsetele küsimustele.

"Ma arvan, et ma olen paremas kohas kui mõned aastad tagasi. On räägitud naiste 30ndate kriisist. Ma ei saaks öelda, et see oli numbris kinni, ma ei ole üldse see inimene, kes vanusele tähelepanu pööraks, aga mul tuli see iseenesest," tunnistas lauljatar Raadio 2 saates "Eetris on Ingrid Peek".

Ines tõdes, et on püsimatu inimene ning on mingisuguse tõe leidnud enda jaoks horoskoopidest. Kaksikute tähtkujus sündinud naine ütles, et ka temal on mitu külge, mistõttu püüab ta oma aega jagada sisekujunduse, saatejuhitöö ja muusika vahel. "Ma olen selles mõttes õnnelik Kaksikute tähtkujus inimene, et mul on päris ägedad asjad, millega ma saan tegeleda ja ma saan omamoodi kaifi kõikidest tegemistest," lausus ta.

Ines lisas, et püüab jälgida, et end üle ei koormaks, kuid rääkis, et ainult muusikaga ta tegeleda ei suudaks, sest nii tekib tüdimus. "Kui ma olen tegelnud ainult muusikaga ja mõeldes aegadele, kus oli hästi palju kontserte, oli see kohutavalt intensiivne. Ainult muusika keskel tekkis tüdimus ja tundus, et ma teen kogu aeg sama ringi," selgitas Ines, kes vältis isegi klaveri taha istumist.

Loob uut muusikat

Õnneks pole vaja karta, et Ines muusika täielikult tagaplaanile jätab, sest viimasel ajal on ta pühendunud just lugude kirjutamisele ja selle õppimisele.

Lauljatar veetis terve aasta, et õppida online'i vahendusel Berklee ülikoolis laulukirjutamist. "Ma olen justkui pisut tehnilisemalt üritanud hakata suhtuma laulukirjutamisesse. Ei oota seda muusat, mis ei pruugigi tulla, kui sa teda ootama jääd," rääkis Ines.

Ta lisas, et on pärast õppimist produktiivsemaks muutnud. "Iga päev ei pruugi tulla hitti, aga ühel päeval tuleb. Võimalus, et ühel hetkel tuleb hea lugu, on suurem kui see, et sa aastaid ootad seda ühte head lugu," arvas ta.

Lauljatar paljastas, et juba lähinädalatel peaks avalikkuse ette jõudma tema uhiuus singel, mille kallal on ta juba mõnda aega tööd teinud.

"Laula mu laulu"

Inest saab lisaks saatejuhitööle näha tele-eetris ka Kanal2 saates "Laula mu laulu", kus ta oma versiooniga Terminaatori hitist "Torm" paljude inimeste südamed võitis. "See laul sündis hästi lihtsalt. Minu jaoks on see stripped-down versioon sellest loost," rääkis Ines.

Kui alguses oli sõelal kaks lugu, tekkis Inesel lähedane suhe just "Tormiga". "See tekst hakkas minu jaoks nii võimsalt tööle just klaveriga mängides. See on imeline tekst, mille Jaagup on kirjutanud, ja sellises versioonis muutus see tekst minu jaoks veel võimsamaks," ütles lauljatar.

Ines tõdes, et tema jaoks oli see pala väga emotsionaalne, sest isiklik valu oli tugevalt olemas ka siis, kui ta seda lugu laulis. "Viimast salmi esitades oli võitlus, et ma pean laulma. Lauldes ei tohi liiga emotsionaalseks muutuda," arvas ta.

Ines kinnitas, et saate salvestusperiood oli väga lõbus ning lood sündisidki kohapeal. "Meil oli erakordselt kihvt kamp. Nii nagu see ekraanil tundub, et me saame hästi läbi, nii see tegelikult oligi," paljastas lauljatar.

Kuula Inest saates "Eetris on Ingrid Peek" esmaspäeval, 20. oktoobril 2014

Toimetas
Rutt Ernits, Menu.err.ee
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}