Koomik Stewart Johnson: Obama on suur ärimees nagu ka Edgar Savisaar

Rohkem kui 15 aastat Eestis elanud ameeriklane ja stand-up koomik Stewart Johnson tunnistas, et tema silmis on Barack Obama nõrk president, sest on lubanud muutusi, kuid pole neid ellu viinud.

"Obama on tegelikult suur ärimees nagu Putin või Tallinna linnapea," arvas koomik Raadio 2 saates "Eetris on Ingrid Peek".

Johnson ütles, et ei tähista tänast Obama Eesti visiiti kuidagi erilisemalt, sest president on inimene nagu iga teine. "See on tavaline päev, Tallinna liiklus on täiesti kinni, aga see on nagu iga teine päev. Tegelikult ma ei tähista seda, sest Barack Obama on lihtsalt inimene nagu kõik teised inimesed," lausus ta.

Samas kinnitas Johnson, et on Obama visiidi üle siiski õnnelik, sest see samm on tähtis märguanne Venemaa presidendile Vladimir Putinile. "Kui ta tegi avalduse, et ta tuleb Eestisse, ütles Putin kohe, et sul ei ole viisat. Barack Obama ütles kindlasti, et mul ei ole viisat vaja, et Eestit külastada ja Putin ütles, et alates septembrist on vaja," naljatas Stewart.

Ta lisas, et just praegu ongi Obama pilk suunatud Putini-teemadele. "Ma arvan, et see on väga tõsine olukord ja see, mis defineerib tema presidendiks olemist, on see, kuidas ta suhtleb Putiniga ja lahendab seda olukorda," lausus Johnson.

Johnson seadis kahtluse alla ka selle, kas Obama oli väärt Nobeli rahupreemiat, sest ta on alustanud palju sõdu. "Ta ei ole tegelikult üldse rahu otsiv inimene. See, mida ta ütleb publikule, ei ole sama, mida ta teeb päriselus," rääkis Johnson. Ta lisas, et Obama on ka karismaatiline kõnepidaja. "Ta oskab valida oma sõnu väga õigesti," rääkis Johnson.

Koomik tõdes, et ei tea, milles seisneb Obama fenomen, kuid usub, et maailm vaatab teda positiivses võtmes. "Aga ma kardan, et nad teevad seda, sest ta on lihtsalt Ameerika president," rääkis Johnson.


Toimetas
Rutt Ernits, Menu.err.ee

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}