Marten Kuningas Berliini kolimisest: ma vajan mõneks ajaks anonüümsust

Hiljuti teatas muusik Marten Kuningas, et kolib koos bändikaaslase Raul Ojamaaga Berliini elama ja õppima. Kuningas põhjendas, et tahab Eestist eemale saada, sest tuntus on tema jaoks koormavaks muutunud.

"Ma vajan mõneks ajaks anonüümsust lihtsalt. Just inimeste keskele ära kaduda. Siin mul sellist võimalust ei ole," ütles Kuningas, kelle sõnul on tal pidevalt mingi kontroll peal, vahendas Raadio 2 saade "Eetris on Ingrid Peek".

Marten Kuningas rääkis, et tihti tuleb ette olukordi, kus inimesed arvavad, et nad teavad teda. Kuigi fännid kõnetavad Kuningat väga sõbralikult, tunneb muusik, et tahaks kuskile ära kaduda.

"Ma olen eluaeg siin elanud. Ma olen nüüd 28-aastane. 28 aastat on päris pikk aeg ja kui mõelda, kui suur ja lai on meie planeet Maa ning meie oleme ühes väikeses kultuuriruumis 28 aastat, siis on paratamatu, et ma tahan näha, mis ka mujal on," lisas ta.

Ühtlasi arvas Kuningas, et elu Eestis on liiga hea, mistõttu peab ta siinsest mugavustsoonist välja saama. "Loomulikult ma virisen, aga võib-olla ma pean käima väljas, et täielikult aru saada sellest, kui hea siin tegelikult on. See on osa sellest praktilisest mehest, kes tahab omal nahal tunda ja kogeda, et täielikult sellest aru saada," lausus Kuningas.

Saab professionaalseks DJ-ks

Viis aastat tagasi lõpetas Kuningas Tartu ülikoolis ajakirjanduse eriala, kuid siiani ta õpitut realiseerinud ei ole. Kuningas ütles, et just õppimine on üks tähtis osa Berliini kolimisest. "Ma lähen elektroonilise muusika produtseerimist ja DJ-ndust õppima. Kui kõik läheb plaanipäraselt, saab minust paberitega diskor," lubas ta.

Seni on Kuninga muusika sündinud intuitiivselt ning noormees tunnistas, et see pole tema jaoks piisav. "Mõnikord valdab mind selles suhtes ebakindlus. Ma vajan uusi vahendeid, mul on vaja õppida ja uute inimestega kohtuda," rääkis Kuningas.

Kuningas asub õppima muusikakoolis Decibel, mis on Berliinis tegutsenud juba kaks aastat. "Mingis mõttes on see uuesti alustamine. Ma panen akustilise kitarri siin ootele, muusika ka ilmselt muutub uute vahenditega," ütles Kuningas.

Kuula Marten Kuningat jutustamas ja musitseerimas saates "Eetris on Ingrid Peek" kolmapäeval, 10. septembril 2014

Toimetas
Rutt Ernits, Menu.err.ee
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}