Kelly Sildaru: proovin kõige parem olla

Noor freestyle-suusataja Kelly Sildaru ei näe vahet, kas oled mees- või naissportlane. 12-aastane tüdruk püüab suusamäel ka meestele tuule alla teha.

"Miks peaksid naised tegema halvemini kui mehed. Ma proovin ikka kõige parem olla," ütles Kelly Raadio 2 saates "Eetris on Ingrid Peek".

Lisaks Kellyle suusatab ka tema kaheksa-aastane väikevend Henry Sildaru, kes tahaks oma õe jälgedes käia.

"Kunagi astub ta mulle kindlasti kannule. Kuna meeste tase on tugevam ka, siis ta kindlasti jõuab mulle ükskord järele," tunnistas Kelly siiski.

Kelly, kes on suusatanud kaheaastasest saadik, tunnistas, et ei ole alati sportlastekarjäärist unistanud.

"Kui ma väike olin, siis ma küll suusatasin juba, aga mul oli soov saada muusikaõpetajaks. Praegu mulle see enam ei meeldi, sest paljud on mulle öelnud, et mul pole lauluhäält," tunnistas Kelly.

Täna unistab noor suusataja aga medalitest. "Need on kõige olulisemad ja need hetked on kõige olulisemad, kui suudad võita mõne medali," ütles Kelly, kelle suureks sooviks on võita olümpiamedal.

Samas pole Kelly ka õppimist unustanud ning koolitööd võtab ta kaasa ka mägedesse. "Isegi kui sa oled kodus haige, sa tegeled ju kooliga. Ikka tuleb õppida," rääkis Kelly.

Vabal ajal püüab tüdruk aga noorema venna meelt lahutada ja temaga mängida. Vahel harva juhtub sedagi, et Kelly võtab kätte nukud, kuid mitte väga tihti. "Ma tegin endaga sellise kokkuleppe, et kui ma saan 12, siis ma enam ei mängi," lausus ta.

Praegu keskendubki Sildaru eelkõige suusatamisele ning juba peagi suundub ta Prantsusmaale spordilaagrisse.

Kuula Kelly Sildarut saates "Eetris on Ingrid Peek" 26.11.2014 

Toimetas
Rutt Ernits, Menu.err.ee


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal