Jan Uuspõld näosaatest: kõike tasub teha, mis hea maitse piiridesse jääb

Näitleja Jan Uuspõld paljastas, et TV3 kutsus teda saatesse "Su nägu kõlab tuttavalt" juba esimesel hooajal, kuid mees kartis toona liialt parodeerimist.

"Mina ikka ei riskinud sinna minna, sest see parodeerimise asi tundus minu jaoks hirmutav," tunnistas Uuspõld Raadio 2 saates "Eetris on Ingrid Peek".

Õnneks ei kaotanud saate tegijad lootust ja küsisid igal aastal uuesti, kas mees on ehk ümber mõelnud. "Ja siis ma mõtlesin, et kui ma käin seal ära, siis nad enam ei küsi," naeris Uuspõld.

Ta lisas, et lõpuks osutus kõik palju toredamaks, kui ta endale ette kujutas. "Järjekordne näide sellest, et ei tasu nii palju ette mõelda. Alati tasub kõike teha, mis hea maitse piiridesse jääb," lausus Uuspõld.

Koomiline Shirley Bassey

Saate ajaloo kõige keerulisemaks ümberkehastumiseks peab Uuspõld Shirley Basseyd. Nimelt arvas mees, et proovib laulda õiges helistikus, kuid see kõik pöördus lihtsalt koomiliseks. "Siis on veel hästi, kui nalja saab, aga kui läheb nässu ja naljakas ka enam ei ole, vot siis ei tea," ütles ta.

Üks lemmikumaid ümberkehastumisi oli Uuspõllu jaoks aga Vladimir Võssotski. "Temaga sai vene keelt proovida. Mulle lihtsalt tohutult Võssotski meeldib. See oli minu jaoks nagu rusikas silmaauku," arvas Uuspõld.

Eelmisel nädalal kehastus Uuspõld aga Vesa-Matti Loiriks ning selle rolli ees oli ka kogenud näitlejal aukartus suur. "Meilgi siin elab ju soomlasi, nad võivad seda ju näha ja et ma ei solvaks neid millegagi," rääkis mees oma mõtetest enne saadet.

Reegliteta saade

Konkurentidest on Uuspõllu arvates parimad Liis Lemsalu, Kristel Aaslaid ja Mart Müürisepp. Seda, kes võidab, Uuspõld öelda ei oska.

"Praegu on väga raske öelda, kes võidab. Praegu on edetabeli liider olnud algusest peale Mart Müürisepp," rääkis Uuspõld ja lisas, et saates reeglid peaaegu puuduvad.

"Vabalt võib juhtuda nii, et see, kes on liider, on lõpuni liider," arvas Uuspõld.


Jan Uuspõld toob lavale Henrik Normanni monotüki: ta pakkus mulle juba ammu tugevat huvi

Oma esimeses püstijalasoolos "Elu ilma Bentleyta" vaatab Henrik Normann üdini ausalt oma senisele elule tagasi läbi ainult talle omase huumoriprisma ja paneb vaatajad naerma nii iseenda kui meie kõigi üle.

"Henrik Normann pakkus mulle juba ammu väga-väga tugevat huvi, sest tal on äärmiselt keeruline elukäik ja sündmuste jada selja taga," rääkis Jan Uuspõld, miks ta tegi Normannile ettepaneku monotükis üles astuda, vahendas Raadio 2 saade "Eetris on Ingrid Peek".

Uuspõld tahtis, et Normann kohtuks publikuga iseendana, mitte näitlejana ja rollis. "Tegingi Henrikule ettepaneku, ta oli õnneks sellega nõus ja nüüd on juba tekst valmis. Väga naljakas tekst tuli välja," ütles Uuspõld.

Tema sõnul puudutab tükk paljusid Eesti mehi, kes on läbinud buumiaja ja Masu. "See räägib, mida see inimesega teeb, kui kapitali järgi jooksmine hakkab valitsema," ütles Uuspõld.

"Elu ilma Bentleyta" esietendub 14. novembril Keila kultuurikeskuses.

Kuula Jan Uuspõldu saates "Eetris on Ingrid Peek" kolmapäeval, 5. novembril 2014 

Toimetas
Rutt Ernits, Menu.err.ee lugu 1 ja lugu 2


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud