KalendeR2: Graffiti – eneseväljendus või kuritegu?

Kas graffiti puhul on kunsti ja eneseväljendusega või on tegemist vandalismiga? Küsides noorema põlvkonna popkultuuriga tegelevatelt inimestelt saab kahtlemata väga erineva vastuse kui sama küsimuse jõustruktuuridele esitades.

Oma nahal koges seda noor graffitikunstnik, kes ühe elektriraudtee rongi peale kirjutamise eest võimustruktuuride hammasrataste vahele jäädes viiekohalise numbriga trahvi sai. See juhtum leidis suurt kõlapinda ka noorte alternatiivkultuuriga tegelejate seas ning Telliskivi Penthouse'is on täna õhtul pidu, mille tulud lähevad graffitikunstniku toetuseks. Peol esinevad muuhulgas Chalice, DVPH, Gorõ Lana ja Erkki Tero.

Graffiti kui kunstivormi tagamaadest, ajaloost üldisemalt ja probleemidest, millega tänases Eesti Vabariigis graffitikunsti viljelejad maadlema peavad, tuleb koos graffitikunstnik Markoga juttu tänases vaba aja veetmise üritusi tutvustavas saates KalendeR2.

Graffitikunstnik Marko: „eks kõige suurem probleem ole see, et graffiti kirjutajad rikuvad teiste eraseinu. Kui nad seda teeks enda maja seinale, siis ei oleks sellest küsimustki, aga kui nad kirjutavad linna- või eraomandis olevate seinte peale, siis on see ikkagi kuritegu. Tänu sellele, et meil siin Eesti Vabariigis ei ole ühtegi legaalset graffiti kirjutamise kohta peavad graffitikunstnikud seda tegema ikkagi illegaalselt“.

Kell 17.00 algavas saates valib muusikat õhtul samal peol esinev Chalice.
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud