R2 "Nädala nägu" on seekord Erik Morna

Raadio 2-s töötab terve plejaad uskumatult omapäraseid, andekaid ja huvitavaid inimesi. Kas Sina tead, kes nad kõik on? Veelgi enam - oled Sa ka näinud nende raadiomesilaste nägusid?                          

Selleks, et meie toredad kuulajad teaksid ja näeksid, kes on see meeskond, kes hoolitseb R2 unikaalse olemuse ning põneva ja hariva sisu säilimise eest, tutvustame igal teisipäeval ühte raadiotöötajat.                                                                                           

Niisiis hakkab üks kord nädalas ilmuma rubriik "Nädala nägu“, kus kümnele küsimusele vastates tutvustab, avab ja näitab end üks R2  kollektiivi liige.
 
Seekordne „Nädala nägu“ on ERIK MORNA.
 

  1. Millal Sind eetris kuuleb?

Teisipäeval vastu ööd ning laupäeva ja pühapäeva õhtupoolikul.

  1. Millist saadet (saateid) R2-s teed?

Saateid on kaks: "Nestor ja Morna“, mida teen koos Siim Nestoriga, ja mis koosneb sellisest uuest veidramat sorti popmuusikast (nimetagem seda parema puudumisel kasvõi indie’ks) ning siis "Leviosuti“, mis on puhtalt Eesti muusika päralt - ilma stiilipiiranguteta.

  1. Mis on raadios Sinu ametinimetus?        

Muusikajuht.                          

  1. Kaua oled R2-s töötanud?

Tulin 1996, lahkusin 1999 ning 2007. aasta alguses tulin uuesti. Eemal oldud ajal tegin siin saateid edasi - peamiselt Aastahitti, aga ka suviseid hommikusaateid siis, kui põhibossid puhkasid. Päriselt raadiost eemal olingi vist ainult 2003. aastal.

  1. Kuidas jõudsid R2?

Tollane peatoimetaja Riina Sildos kutsus. Ju ma olin kuskilt talle kõrva jäänud. Tegin saateid konkureerivas Top Raadios, mida juhatas Vahur Kersna, ja kust hiljem kolisid Raadio 2 ümber näiteks Electra, Meelis Meri, Mart Juur, Tõnu Pedaru ja Mölamaffia.

  1. Kirjelda oma esimest naljakat ja meeldejäävat juhtumit/sündmust raadios.

Mihkel Raud ja Avo Raup tegid esmaspäeva õhtuti saadet "Laulutester“, kus mängiti ette uut muusikat ning kuulajad said loo ajal helistada ja punkte jagada. Sattusin kord samal ajal tööl olema ning pakkusin neile J.M.K.E. uut lugu "Aids’ist“ - olin selle just Soomest promona saanud ja suures vaimustuses, sest lugu on ju suurepärane. Mihkel ja Avo olid muidugi et: "Ohoo, J.M.K.E. uus lugu - kohe testime!“ Pärast seda, kui Villu laulupartner oli otse-eetris ette kandnud rea "Elagu suu- ja s*taauguseks!“, venisid saatejuhtide näod väga pikaks ja tol õhtul nad minuga enam ei rääkinud. Olin natuke löödud, sest mul polnud mingit salaplaani. Olin sinnamaani lihtsameelselt uskunud, et no küllap see mu uus töökoht Raadio 2 nii julge ja radikaalne jaam ikka on, et keset ööd endale paar julgemat laulusõna lubada saab. 

  1. Mida mäletad esimesest tööpäevast?

Hakkasin tööle muusikajuhi Immo Mihkelsoni alluvuses. Minu käsutusse anti firma Sharp läpakas, millel oli võimalik jooksutada kahte programmi - Wordi ja Excelit. Kuna olin varem töötanud firmas, kus olid alati kõige uhkemad Mac-id, siis oli olukord minu jaoks üsna uudne ja põnev. Muusikatoa ukse kõrvalt avastasin pappkasti, mis oli ääreni täis CD-sid. Mulle öeldi, et see on s*ttade plaatide kast, kust igaüks võib kahmata, mida soovib. Leidsin sealt super asju, nagu näiteks Cardigansi debüütalbumi.

  1. Milliseid saateid ise R2-s kuulad ja milliseid julgelt ka sõbrale soovitaksid?

Tööl olles kuulan/kuulen kõiki saateid, mis parasjagu käivad. Aga kui on puhkamise aeg, kuulan tihtipeale hommikusaadet "Silmad Lahti“ ning reedeti "Muusikanõukogu“. Käisin hiljuti koolilastele oma tööst rääkimas ja ütlesin, et kui teil peaks olema kavatsus suureks saades raadiosse tööle minna, siis teadke, et koolis seda ei õpetata. Nii et kuulake hästi palju välismaiseid jaamu - ärge Eesti jaamade peale aega raisake! Terve lapsepõlve olin Soome Raadio ori, ja kui tulin R2 tööle, palusin satelliidipanni sättida BBC Radio 1 lainele. Sealt need igasugused uued ideed tulid. Praegu kuulan lisaks Radio Helsinkile vaheldumisi Madalmaade ja USA lääneranniku ägedaid jaamu. TuneIn app on imeline!

  1. Räägi enda muusikaeelistustest- mida kuulad?

Kõige parema meelega kuulan enda loodud muusikat, see mängib mul peas. Tahvli sees on mul päris palju sihukseid lauluvisandeid ehk demosid, aga ma tean, et kui need lood ka stuudios korralikult linti teha, ei hakka nad kunagi kõlama pooltki nii hästi kui pea sees. Kahju, et keegi teine neid ei kuule. Aga mine tea, võib-olla mingi müstilise antenni omanik kuuleb ka!                                               

Kui teiste tehtud asjadest rääkida, siis mulle tundub, et suurem osa inimesi jääb elu lõpuni toetuma muusikale, millesse ta armus siis, kui ta hakkas iseseisvaks saama - kellel kuidas, aga nii umbes 15- kuni 18-aastasena. Mõni jääbki sinna kinni, jääbki neid nooruse lemmikuid kuulama. Mina seda teha ei viitsi, kuna nende plaadid on mul niikuinii algusest lõpuni peas. Pigem otsin uuest muusikast alateadlikult samu emotsioone, mida 18-aastasena kogesin. Mõnikord lähen Youtube’i-rännakule suvalisse aastakümnesse ja avastan omal ajal maha magatud asju.

  1.  Millega tegeled lisaks raadiotööle? Mida teed raadioväliselt?

Mõnikord kirjutan Eesti Ekspressi jaoks mõne jutu või mängin peol mõne plaadi, aga peamiselt tegelen koduste asjadega. Ja aastast 1992 olen koostanud Eesti plaadimüügitabelit, mis praegu kannab nime R2 Eesti müügitabel ning mis ilmub Raadio 2 kodulehel. Plaate müüakse järjest vähem, aga täiesti usutava Top 10 saab endiselt igal nädalal kokku.
 

Järgmisel teisipäeval tutvustab end juba uus töötaja!
 Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}