Noored lähevad Eesti äärealadele külla

Esmaspäeval külastas Raadio 2 hommikuprogrammi "Silmad Lahti" Eesti noorsootöö keskuse direktor Edgar Schlümmer.

Eesti noorsootöö keskus alustas koostöös riigikantselei ning haridus- ja teadusministeeriumiga projekti ”Noored ja ääred”, mille jooksul kuni 1500 noort külastavad sel suvel oma eakaaslasi Eestimaa erinevates paikades.

Koos luuakse reisijuht vaatamisväärsustest ja väärispaikadest läbi noorte silmade. Samuti arutatakse, kuidas tähistada viie aasta pärast saabuvat Eesti 100. aastapäeva oma kodukohtades.

Paljud Eesti nurgad peidavad endas inimesi ning loodus- ja kultuuriväärtusi, kellest/millest teise kandi rahval pole sageli aimugi. Nende tutvustamiseks on oluline tekitada omaenda ja teiste piirkondade vastu huvi juba noores eas ning soodustada selle kaudu nii üldist oma riigi tunnetust, teadlikkust Eestist ja kodanikuksolemisest, aga ka ühiskondlikku aktiivsust ja koostöö vajalikkust ühiste eesmärkide saavutamisel.

Paraku ei ole paljudel peredel või omavalitsustel/koolidel sageli piisavalt võimalusi seesuguseid koostööprojekte ja visiite toetada, mistõttu ei ole paljud noored saanud võimalusi eneseväljenduseks ja avastamisrõõmuks, võimalusi kohtuda teiste omaealistega mujalt Eestist ega oska seetõttu väärtustada erinevaid arvamusi ja keskkondi või siis tunda rõõmu kõigest, mis meid Eestis ühendab.

Noortegrupid külastavad Eestimaa äärealasid 31. maist kuni 14. juunini. Osalejad võivad olla vanuses 13-18 aastat.

Lisainfo www.facebook.com/nooredaared.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}