Läti eurolauljad: Eesti pääseb finaali

Kuula intervjuud!

Tänavu Lätit Eurovisioonil esindava ansambli PeR liikmed rääkisid, et Eesti pääseb lauluvõistluse finaali.

"Meie ei võida, me oleme halvad. Me proovime finaali pääseda, see on meie missioon. Me usume, et ka Eesti saab finaali ja me anname üksteisele 12 punkti," ütles bändiliige Ralfs Eilands Raadio 2 saates "Kuulderaadius".

"Kõik Lätis teavad, et Eestis on parem elu, seetõttu me tahame saada vähemalt Eurovisioonil rohkem punkte kui teie. Andke meile vähemalt see võimalus," naljatas ta.

Eilands ütles, et üks Eurovisiooni pahupooli ongi see, et naaberriigid jagavad teineteisele palju punkte ning just tüüpilise Eurovisiooni vastu ansambel võidelda tahabki.

"Minu arvates ei ole mõistlik kirjutada laule spetsiaalselt Eurovisiooni jaoks, sest see muudab konkursi odavaks," rääkis Eilands.

Ta lisas, et nende eurolugu "Here we go" ei ole spetsiaalselt konkursi jaoks tehtud. "Õnneks lätlased mõistsid, et meie laul näitab hoiakut tüüpilise Eurovisiooni vastu, mis on üsna häiriv," ütles Eilands.

Kuigi bänd on tegutsenud Lätis juba viis aastat, on nende tänavu ilmunud album esimene. Plaat sisaldab PeRi varasemaid lugusid ning mõned neist spetsiaalselt plaadi jaoks tehtud, nagu ka "Here we go".

Lisaks 19-aastasele Eilandsile kuulub beatboxil põhinevasse ansamblisse ka 22-aastane Edmunds Rasmanis ning just need kaks noormeest astuvad üles juba järgmisel teisipäeval toimuval Eurovisioonil.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}