Vabaduse laul lauluväljakul

Otseülekanne laupäeva õhtul!
Eesti rahvas tähistab sel aastal kahte olulist sündmust – 20. augustil möödub 20 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ning Eesti pealinn Tallinn on uhkusega kandmas Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Et seda meeldejäävalt tähistada ja tänada riike, kes Eesti iseseisvust kakskümmend aastat tagasi julgelt tunnustasid, toimub 20. augustil Tallinna Lauluväljakul rõõmus ja helge kontsertpidustus Vabaduse laul.

Otseülekanne "Vabaduse laulust" algab ETVs laupäeval kell 19.10 ning kestab veidi üle südaöö. Lisaks näeb intervjuudes meenutusi 20. augustist 1991 ning emotsioone ja mõtteid inimestelt, kes on otsustanud veeta 20. augusti õhtu lauluväljakul.

Täiemahulise ülekande "Vabaduse laulust" teeb ka Raadio 2, kus kuuleb ETV saatejuhtide Heidy Purga, Andres Kuuse ja Marko Reikopi kommentaare.

"Vabaduse laulul" esinevad Justament, Riho Sibul, Mari Kalkun, Dagö, Vaiko Eplik, Jaak Johanson, Malcolm Lincoln, Iiris, Jarek "Chalice" Kasar, Ewert & the Two Dragons ja Kerli. Välisriikidest tulevad koos Eesti rahvaga sündmust tähistama Sinead O’Connor Iirimaalt, saami revolutsionäär Mari Boine Norrast, akordionist Kimmo Pohjonen koos Soome profimaadlejate ja orkestriga ning Brainstorm Lätist.
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}