India rokkarid tulevad Järvakanti!

India parimaks bändiks pärjatud Menwhopause esineb 16. juunil festivalil Rabarock.

Maal, kus domineerib Bollywoodi kommertsmuusika ning kohalik rokiskene koosneb peamiselt lugematutest kaverbändidest, eristus 2001. aastal tegevust alustanud Menwhopause oma originaalloominguga koheselt. John Cage’i „4.33“ (4 minutit ja 33 sekundit vaikust) on olnud Menwhopause’i ajaloos ainus esitatud kaver. Nad olid esimene India bänd, kes alustas oma lugude levitamist interneti vahendusel, nende debüüt EP “The story begins…” (2003) oli vabalt allalaetav ja bändist sai üks populaarsemaid gruppe India popmuusikaajaloos.

Ajakirja Rolling Stone sõnul on Menwhopause üks viimase kümnendi parimaid ja märkimisväärsemaid New Delhist pärit bände. 2008. aastal pärjati nad tunnustatud India Jack Daniels Awardil Aasta Parimaks Bändiks, olles nomineeritud kuues erinevas kategoorias. Menwhopause’i viimase albumi „Easy“ (EMI-Virgin, 2011) kaasprodutsendiks on Miti Adhikari, kes on teinud koostööd Radioheadi, Nirvana, Bluri ning White Stripes’iga.

Menwhopause laenas oma nime kooliaegselt mälumängumeeskonnalt ja on väitnud, et sõnamäng selles on tahtmatu ning pigem on nad olnud huvitatud, et sõna „paus“ sisalduks bändi nimes. Hetkel töötavad mehed oma kolmanda albumi kallal, juunis aga panevad pausi, et tulla Euroopasse, sealhulgas esmakordselt Eestisse, Rabarockile.


Rabarockile on artistidena kinnitatud veel

THE STRANGLERS (UK)

DUB FX & THE FLOWER FAIRY (AU)

THE BIG PINK (UK)

THE DWARVES (USA)

THE VON HERTZEN BROTHERS (FIN)

RECKLESS LOVE (FIN)

THE EXPERIMENTAL TROPIC BLUES BAND (BE)

SKYFORGER (LV)

Infot veel: www.rabarock.ee


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}