Viis välismaist laulu, mis räägivad Eestist

R2 Eesti muusika nädalal võiks meenutada ka laule, mille välismaalased on teinud meie riigi kohta. Siin mõned head näited:

1. Juice Leskinen - Eesti (On My Mind)
Geniaalne Soome roki- , luule- ja skulletimees Juice Leskinen kirjutas 1980ndatel vapustava Eesti-teemalise laulu, mille pöörane sõnademäng pani paljusid meie inimesi kukalt kratsima. Kuidas mõista uudissõna "perkeleesti" ja kas "onko Viro kirosana" on midagi kurja? Ivar Vigla ansambliga Vahe käitus diplomaatiliselt ja tegi sellest eestikeelse kojujäämise hümni.

http://www.youtube.com/watch?v=TlYIB-AKHXM

2. Morrissey - America Is Not The World
Viimasel ajal päris tihedalt meie kanti siia ja teisele poole merd sattuv Morrissey avaldas aastal 2004 laulu, milles on read: "Ja pole ime, et Eestis öeldakse teile: "Hei sina, suur paks siga". Eks see teravkeelne USA-sse kolinud britt oleks kindlasti võinud vabalt valida mõne muu riigi. Võib-olla sobis "Estonia" lihtsalt kõla poolest, aga võib-olla mängib rolli see, et mehel on siin pikaajalised kirjasõbrad.

http://www.youtube.com/watch?v=od13rRE3esc

3. Spring Heel Jack - Eesti
Eesti kohta teatakse välismaal üllatavalt palju. Tänu filmile "The Encino Man" teatakse näiteks seda, et tüüpilise eestlase nimi on Linkovitch Chomofsky. Ja tänu Simpsonitele seda, et siit tulevad klounid ja pätid. Aga need, kes korduvalt koha peal käinud (julgeks öelda, et legendaarne popi peal kasvanud drum'n'bass-duo Spring Heel Jack), suudavad meid panna täpselt paika kui mitte sõnadesse, siis vähemasti rütmi.

4. Loost Koos feat. Superjanne - Takaisin Tallinnaan
Ja nagu Juice paarkümmend aastat tagasi, nii igatsevad oma laulus tagasi meie pealinna ka uuema kooli Soome räpimehed. Siin on kõik odavam, ütlevad nad, ja siin saab kõik patud andeks. Ja pärismaalased räägivad soomet ja saksat. Supervideo ka.

http://www.youtube.com/watch?v=-HeEoZ5AAtc

5. Charizma - Join Hands
See laul sündis ajastul, mille ajal tehtud muusika põhjustaski globaalse soojenemise. Üks kanister juukselakki per pea - ja nii iga päev -, paiskas atmosfääri tohutu koguse imelikke gaase. Kuid samal ajal paiskas 1980ndate lõpu hard-rock õhku ka palju sõbralikke helisid - näiteks nagu see, kodumaal vähetuntud bändi terekäsi Eestile.
Siin on lugu ise ka, kahjuks mingi kõrvalise mölaga seal alguses.

http://www.youtube.com/watch?v=IbP2RwGDIWw

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}