R2-s täna alanud ökotsiidi vastase nädala raames oli saates „Siin Me Oleme“ külas Kadri Kalle

23. – 29. septembrini on Raadio 2-s „Peatame ökotsiidi Euroopas” liikumisele pühendatud nädal, mille käigus pööratakse erinevates saadetes rohkem tähelepanu keskkonda ja selle kahjustamist puudutavatele teemadele.

Täna käis saates „Siin Me Oleme“ infot jagamas kodanikualgatuse „Peatame ökotsiidi Euroopas” eestipoolne eestvedaja Kadri Kalle.

 

Kodanikualgatuse eestvedaja Kadri Kalle tutvustas täna saates „Siin Me Oleme“ lähemalt „Peatame ökotsiidi Euroopas“ kampaaniat.                                                              

Kalle selgitas, et tegemist on vabatahtliku kampaaniaga, mille eesmärk on keskkonna ulatuslik kahjustamine Euroopa Liidus ka suurfirmadele kriminaalselt karistatavaks muuta.

„Probleeme ei saa silma alt ära lükata. Lõpuks oleme me kõik täiskasvanud inimesed ja peame oma tegude eest vastutama,“ ütles Kalle.

Kodanikualgatusest rääkides lisas Kalle, et samuti on kampaania eesmärk tõsta inimeste teadlikkust sellest, millises mastaabis maailmas keskkonda kahjustatakse.

Ökotsiid – see on konkreetse ökosüsteemi ulatuslik kahjustamine või hävitamine.

"Lõpetame ökotsiidi Euroopas" kampaania on väga eriline: kui iga viiesajas eurooplane annab oma allkirja, võib see viia seaduseni, mis seisab vastu inimkonna isekusele. Looduse ulatuslikku hävitamist hakatakse käsitlema sarnaselt inimelu hävitamisega – sellest saab kriminaalkuritegu. Hetkel aga selline seadus puudub. Kui saame 2014. aasta jaanuariks kokku miljon häält kogu Euroopast, on Euroopa Komisjon kohustatud kaaluma, kas alustada seadusloomeprotsessi, mis muudaks ökotsiidi kuriteoks kogu Euroopa Liidus.

Täpsemalt soovib kampaania "Lõpetame ökotsiidi Euroopas", et ökotsiidi põhjustamise eest saaks selle toimepanijaid otseselt vastutusele võtta, olgu ökotsiid toime pandud Euroopa Liidus või selle ettevõtete poolt väljaspool Euroopa Liitu. Samuti soovib kampaania, et Euroopa Liitu ei imporditaks enam tooteid, mille valmistamisega kaasneb ökotsiid, ning et Euroopa Liidu finantsasutused ei suunaks enam investeeringuid ökotsiidi põhjustavatesse tegevustesse, vaid et antaks tõeline tõuge päris rohemajandusse.

Lähemalt saate teemaga tutvuda ja oma hääle anda siin: http://www.endecocide.eu/ (eesti keelne leht).


Järelkuula tänast saadet siit: http://r2.err.ee/jarelkuulamine

Jälgi ökotsiidi vastase nädala tegemistega toimuvat Raadio 2-e koduleheküljelt: http://r2.err.ee/

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}