Saates "Siin Me Oleme" käis juttu ajamas Iiris

Tõnu Pedaru ja Laura Kõrvitsaga rääkis täna juttu armastatud muusik Iiris. Juttu tuli tema uuest EP-st "Chinaberry Girl" ja Londoni õppima minekust.

Juuni alguses ilmus Iirisel uus singel „Tigerhead“ ja 26. augustil tuli välja ka tema uus EP, mis kannab pealkirja “Chinaberry Girl” ning kus on neli värsket lugu. Uue EP esitluskontsert toimub klubis Sinilind juba homme õhtul 20, külalisena on laval Faun Racket.

Pärast esitluskontserti hakkab Iiris seadma samme Londoni poole, et minna õppima populaarmuusikat Londoni Ülikooli Goldsmiths kolledži. Iiris istub lennukile juba 11. septembril.

Iiris rääkis, et tal on hea meel, et on sündinud Eestis. Samuti meeldib talle Tallinnas toimetada, kuid peab siiski õpingutega seoses Londoni elama minema. Muusik lisas, et soovib Inglismaal kogemusi ja tarkust saada ning end oma mugavustsoonist välja kiskuda.

Inglismaale kaasavõetavate asjade nimekiri pole Iirisel veel päris paigas. Samuti otsib ta Londonis veel sobivat üürikorterit, mis poleks koolist liiga kaugel.

Londonis hakkab muusik populaarmuusika valdkonnas õppima pigem praktilisi asju, nagu näiteks produktsiooni ja laulukirjutamist. Iiris rääkis, et kooliminek aitab muusikakirjutamisele kindlasti kaasa. Samuti loodab ta saada paremaks laulukirjutajaks ning piiri taga veelgi tuntust koguda. Iirisel on plaanis Inglismaal palju kontserte külastada ja oma lemmikmuusikuid kuulata.

Samuti lubas ta kindlasti vahepeal Eestit külastada, päriseks Inglismaale jääda Iiris ei kavatse.

Oma uuest EP-st "Chinaberry Girl" rääkides ütles Iiris, et plaadil on tema sisetundmuste ja soovide lood ning EP on pigem üksildase loomuga. Samuti lisas artist, et plaati tehes oli tema eesmärk teha biidipõhiseid laule.

Iirisel on seljataga edukas suvi. Juunikuus soojendas ta Riias Lana Del Rey’d, juulis esines Positivus festivali pealaval. Nüüd läheb Iiris Eesti muusikat ka Inglismaale tutvustama.

 

Järelkuula tänast saadet siit: http://r2.err.ee/jarelkuulamine
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}