Elina Pähklimägi: kõike ei saa ka raha eest teha

Näitleja Elina Pähklimägi ütles, et seoses kaasalöömisega TV3 seriaalis "Kättemaksukontor", on talle tulnud palju veidraid pakkumisi.

"Kõike ei saa ka raha eest teha," selgitas Elina Raadio 2 saates "Siin me oleme", miks ta kõiki reklaamipakkumisi, millega ta ei suhestu, vastu ei taha võtta.

Elina ei oska öelda, kas ootamatu edu "Kättemaksukontori" Häidina on kasulik või mitte.

"Eks elu on raskemaks muutunud, aga ma olen õppinud sellega toime tulema. Enam ma ei võta hinge, kui parkimisplatsil mehed ja lapsed karjuvad järgi imelikke asju, nagu jou Häidi, teeme mõned dringid," ütles näitleja.

Ta lisas, et kui mõni noormees nii järgi karjub, siis see ei ole normaalne. "Ma lihtsalt ignoreerin seda," rääkis ta.

Elina ütles, et ei vihka lapsi, kuid kardab neid, mistõttu on ta ka enda lapsesaamisplaanid edasi lükanud. "Ega selle kiire asjaga kiiret ei ole," rääkis Elina.

Teater on jaganud hoope eneseuhkusele

Elina on lavakooli suhtunud kui pühasse kohta, mistõttu sai tema eneseuhkus hoobi, kui ta esimesel korral katseid ei läbinud. Näitleja sai lavakooli sisse teisel korral.

Praegu on naine vabakutseline näitleja. "Õrn näitlejate ületootmine toimub siiamaani. Teatrid ei ole ju kummist, kui igal aastal tuleb vähemalt kümme uut näitlejat juurde, tähendab, et keegi teatrist peab minema pensionile või nende lepingut ei pikendata, aga see ei ole reaalne," selgitas ta.

Elina lisas, et kui pärast kooli lõpetamist selgus, et ta ei saa teatrinäitlejaks, oli see taas suur hoop eneseimetlusele. "Eks ta oli päris valus, aga samas tulid paljud projektipakkumised," lausus ta.

Naine lisas, et ajapikku on see tunne muutunud. "Minu usk saatusesse ja sellesse, et kõik läheb nii nagu peab, on tugevnenud ja kui ei pakuta, siis tuleb ise teha," rääkis Elina.

Proovis kätt lavastajana

Täna esietendub Elina lavastus "Lähedus" Kõue mõisas. Lavastuse keskmes on kaks naist ja kaks meest ning juttu on suhetest ja petmisest.

"Maailm on läinud palju kiiremaks, avatumaks ja ei hoita neid püsiväärtusi, lennatakse ja otsitakse seda uut ilusat liblikat, keda püüda," rääkis Elina.

Näitlejat köitis loo juures selle ausus. "See on kohutavalt aus ja valus lugu. See näitab hästi selgelt, et inimesed vajavad kuulda isegi haiget tõde ning sündmusi ei suudeta jätta seljataha ja andestada," ütles ta.

Elina on etendusse kaasanud oma head sõbrad, kunstniku Liisi Eesmaa ja Marten Kuninga, kes vastutab helikujunduse eest. "Teatrit saab teha inimestega, keda sa usaldad, läbi ja lõhku tunned ja nii on kõige mõnusam seda teha," selgitas ta.

On spekuleeritud, et Elinat seob Marteniga midagi enamat kui lihtsalt sõprus.

"Marteniga seob mind see, et kuna ma olen tema loomingu tuline fänn, siis Marten teeb ka lavastusele "Hobune, kes kaotas prillid ära" originaalmuusika, mis on hoopis teist laadi lugu," ütles Elina ja lisas, et nad saavad Marteniga lihtsalt väga hästi läbi.

Lavastuses mängivad Helena Merzin, Nero Urke, Agnes Aaliste ja Kaido Veermäe.

Kuula intervjuud siit või lae alla!

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal