Briti jõulutabelis valitseb varsti tõenäoliselt vaikus!

Briti muusikud, kellele ei meeldi telejaamade talendivabrikutööstus X-Factor, valmistavad rahva ja Interneti abiga ette protestiaktsiooni eesmärgiga takistada superstaarisaate võitja muul juhul vältimatut tõusu singlimüügitabeli tippu. 

Nende suurim soov on see, et jõulunädala edetabeli tipus valitseks 4 minutit ja 33 sekundit vaikust.

Sel esmaspäeval kogunesid selliste kõvade nimede nagu näiteks Orbital, Pendulum, Coldcut, The Kooks, Madness, Heaven 17, UNKLE, Man Like Me liikmed ning ülejäänute seas Imogen Heap, John Foxx, Dan Le Sac ja Scroobious Pip stuudiosse, et salvestada oma versioon helilooja John Cage’i klassikalisest palast “4’33’’”, mille põhimõte seisneb selles, et pillidega stardivalmis orkester püsib neli minutit ja kolmkümmendkolm sekundit vait.

Vaikuse lindistamise kampaaniale aitasid kaasa ka teised kuulsused: Billy Bragg osales olude sunnil mobiiltelefoni teel ja korraldajate poolt välja reklaamitud Pete Doherty tegi kaasa ilmselt mõtte jõul, kuna ei ilmunudki kohale.

Projekti organiseeris UK suurima alternatiiv-tüüpi raadiojaama Xfm diskor Eddy Temple-Morris, keda on aastaid vaevanud tinnitus ehk kõrvakohin. Sellega seoses annetab kogu jõuk muusikapala müügist saadud raha peamiselt kuulmishäiretega inimeste abistamisega tegelevatele fondidele.

Jah, nad kavatsevad seda nelja ja pooleminutilist vaikust müüa! Müüa lausa sadu tuhandeid.

Ja jah, inspiratsiooni said muusikud mullusest (ja edukast) kampaaniast, tänu millele oli Suurbritannia jõulunädala number 1 ansambli Rage Against The Machine klassikaline pala “Killing In The Name”.

Ja just seetõttu on tänavuse staarsabotööride grupi nimeks Cage Against The Machine.

Kampaania levib peamiselt Facebooki kaudu.
Lähem info inglise keeles on siin.

<!--[if !supportEmptyParas]--> 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}