Pikaro vs Kommer - kumb tulistas esimesena?

"Me teadsime, et ta oli hommikul sõitnud Pullapäält Tallinnasse. Olime mitme autoga väljas ja katsime just Haapsalu suunda, sest teadsime, et varem või hiljem sõidab ta tagasi Pullapää poole. Taktika oli kurjategija kinni pidada," kirjeldab endine abikomissar Koit Pikaro, kuidas 26. novembril 1993. aastal valmistati ette operatsioon mässulise jäägrikompanii juhi Asso Kommeri tabamiseks.

"Meie ainuke viga oli see, et kurjategija hakkab Tallinna kesklinnas politseinikke tulistama."

"See auto, millega mina sõitsin, sõideti karpi. Siis tuli esimene pauk läbi klaasi keskelt ja edasi läks kõik väga kiiresti," väidab Asso Kommer esimeseks tulistajaks olevat Pikaro juhitud politseinikud. "Nii kui relvastatud inimest nägin, kohe reageerisin. Ega mul muud teha ei olnud. Siis sõitsime minema. Ei olnud mõtet käsi püsti ajama jääda. Tõenäoliselt oleks keegi kuskilt veel tulistanud."

"Jooksin välja Kauplus Pärnu juurde, kus sündmused toimusid. Siis ma nägin haavatud Koitu ja haavatud Argot. Ei olnud hea pilt," tunnistab ajakirjanikuna lähedal asuvas ajakirjandusmajas tööd teinud Toomas Sildam. Ja kirjeldab teatud osas ühiskonnast valitsenud arvamust Asso Kommerist: "Oli kindlasti neid, kes pidasid teda romantiliseks Robin Hoodiks...".

Mis juhtus enne ja pärast eesti meeste omavahelist verevalamist? Millest arenes Pullapää kriis ja kas jäägrid pakkusid katust või kaitsesid selle eest? Kuula Sten Teppani saadet Asso Kommeri, Koit Pikaro ja Toomas Sildamiga!

Raadio 2 sünnipäeva puhul meenutavad Sten Teppani külalised saates" Kuulderaadius" 20 aasta taguseid olulisi sündmusi ja inimesi.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}