Stalkeri festival 24-28 august

Heidy Purga ja Koit Raudsepp kutsuvad neljapäeva pärastlõunal saatesse Pleier kohale festivali Stalker korraldaja Andres Lõo rääkima Tarkovskist, festivali saamisloost ja veidikene ka artistidest ning erinevast filmikunstist ja visuaalmeediast, millega festivaliprogramm meid tervitab.

STALKER on Euroopa Kultuuripealinn 2011 Tallinn programmi festival, mis toimub linnas, kus vene filmiklassik Andrei Tarkovski võttis üles oma kuulsa "Stalkeri". Pühitsemaks selle kultuuriaristokraadi seost Eestiga, tuleb nüüd festival, mis ootab seiklusliku muusika, filmi- ja visuaalkunstide austajaid. 

STALKER on ühest küljest filmi ja selle autoriga seotud legendide jutustamine, teisalt filmi tuttava Tsooni kui vaba mõtlemise tsooni taasavamine. STALKER on uue festivali sünd, mis kutsub koos pidutsema erinevaid põlvkondi, eri kultuuride kogukondi ja erinevate kunstide imetlejaid. 

Festivali  programm koosneb kontsertidest, Tarkovski-viiteliste filmide ja loengute programmist kinos "Sõprus", elava kino programmist ning kunstni väljapanekust, Eestist ja laiast maailmast.

Pleier eetris iga tööpäeva pärastlõunal kella neljast kuueni.
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}