Heidy Purga lapsehoolduspuhkusest: see on raskeim töö

Mullu emaks saanud Raadio 2 peatoimetaja Heidy Purga sõnul ei tähenda lapse saamine sugugi puhkust, kuid tööle tagasi naine ometi ei kibele.

"Ametil, mis antakse seaduse järgi pärast lapse sündi, on väga huvitav nimi, mis tegelikkuses ei ole vastavuses selle sisuga," rääkis Purga Raadio 2 saates "Siin me oleme". "Lapsehoolduspuhkus see küll ei ole. See on kõige raskem töö, mida ma olen elu sees teinud."

Purga sõnul on lapse kasvatamine väga vastutusrikas ülesanne, mis pole sugugi nii lihtne kui hommikul raadiosse ja õhtul jälle koju minna. Lisaks on lapsed väga erinevad: "Mõned ärkavad öösel tihedamini kui teised. Ilmselt minu laps oli selline keskmine. Praegu ta on väga tubli, magab juba korralikult." Siiski on tegemist palju, kuna poeg Villem vajab pidevalt õpetamist, hoidmist ja armastamist.

Kõigest hoolimata Purga tööle tagasi veel ei kibele. "Siiamaani on aeg möödunud välgukiirusel, ikka väga kiiresti," kommenteeris ta ise ning leidis, et esiklapse sünd viib noored emad ikka algul segadusse ning selgus hakkab alles nüüd tasapisi kohale jõudma.

Kuigi muusika on Raadio 2 peatoimetaja elus tähtsal kohal, kodus ta lapsele spetsiaalseid vinüülplaate välja ei vali. "Ma tean inimesi küll, kes oma paarikuustele maimukestele panevad juba (Arvo - toim) Pärdi peale õhtuti ja nii kuni viieaastaseks saamiseni. Ma ei tea, võib-olla see mõjutab midagi, aga ma arvan, et inimesel, kes pole professionaal, ei tasu sellist metoodikat lapse peal rakendada või inimkatseid teha."

Purga arvates on oluline, et laps saaks ise kujuneda. "Minu asi on talle lihtsalt käepikendus olla ja teda aidata. Ei ole praegu küll selleni jõudnud, et peaks talle mingisugust programmi koostama."

Heidy Purga ja Jaanus Rohumaa pisipoeg Villem saab maikuus üheaastaseks.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}