"Sööme Ära!" - toitu tervislikult

Tervisliku toitumise nädal R2-s

Raadio 2 pühendab terve selle nädala tervislikule toitumisele.

Sellel nädalal ühendab Raadio 2 jõu Tervise Arengu Instituudiga, pannes õla alla nende tervislikku toitumist propageerivale kampaaniale "Sööme Ära!".

Peatoimetaja Henry Kõrvitsa sõnul on Raadio 2 ära teinud märkimisväärse töö Eesti muusikamaastikul, avardades oluliselt raadiokuulajate muusikalist silmaringi. "Miks ei võiks me raadios ära teha ka palju muud olulist? Normaalne toitumine on oluline! Olen ise käinud selle skaala mõlemas otsas ja tean kui tähtis on tegelikult jälgida seda, mida me sööme."

Nädala jooksul külastavad hommikusi ja päevaseid saateid Tervise Arengu Instituudi toitumisspetsialistid ning paljud teised asjasse puutuvad tegelased - näiteks saatest Köögikubjas tuntud Juha Rantanen on teravalt kritiseerinud nii eesti kaubandusvõrgus laialdaselt pakutavat toitu kui ka eestlaste toitumist. Suudiost astuvad läbi ka kiirsöögikohtade ja kauplustekettide eestvedajad, et arutada nendepoolset nägemust eestlase toitumisharjumustest.

Toitumisega on seotud suuremal või vähemal määral pea kõik meie selle nädala jutusaated. Igapäevaselt käsitlevad teemat meie hommikusaade "Silmad Lahti!" ning lõunasaade "Siin Me Oleme", teemat käsitleb ka reedene teadussaade "Puust ja punaseks" ning saates "Hallo, Kosmos!" arutlevad antud teemadel nii traditsiooniliste kui ka radikaalsete toitumisviiside esindajad.


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}