The Baltic Scene tutvustab Läti raadiokuulajatele Eesti muusikat

Alates 2012 septembrist Raadio 2´ga koostööd tegev Balti riikide uut muusikat tutvustav platvorm The Baltic Scene on edukalt käima lükanud raadiosektsiooni ka Läti raadiokanalis Radio 101.

Selle aasta septembrist tutvustab Raadio 2 oma uue rubriigi Balti Skene kaudu kuulajatele igal esmaspäeal ühte Läti ning igal teisipäeval ühte Leedu muusikaartisti.

Alates oktoobrist jõuab sama kontseptsiooni kaudu Läti raadio Radio101 vahendusel Eesti ja Leedu muusika meie lõunanaabritest raadiokuulajateni. Esimese kuu jooksul on The Baltic Scene vahendusel Läti raadiopublikuni  jõudnud Eesti kollektiivid  Tenfold Rabbit, Frankie Animal, Argo Vals, Odd Hugo, Bert on Beats, Several Symptoms ja Jakob Juhkam.

"Sarnaselt Eestile on tutvustamist väärt noort muusikatalenti ka Lätis ja Leedus. Teatud koostöö Balti riikide muusikavaldkonnas küll toimub, kuid publiku teadlikkus naaberriikide uuest muusikast on pigem puudulik." põhjendab The Baltic Scene eestvedaja Natalie Mets platvormi olulisust.

Raadio 2 peatoimetaja Henry Kõrvits sõnul on Raadio 2-e üheks prioriteediks Eesti muusikaelu edendamine ka piiri taga: „ Kui tänu sellele projektile leiab üks Eesti artist kasvõi kümme fänni Lätis või Leedus, müüb seal kasvõi ühe plaadi või annab seal ühe kontserti, võib projekti lugeda kordaläinuks!”

Radio 101 esindaja Toms Grevins nimetab Radio101 ühe eesmärgina uue muusika toetamist ning kommenteerib, et Balti riikide muusikas on põnevad ajad: "Fakt, et Ewert and The Two Dragons esineb sõna otseses mõttes igas Euroopa klubis ning IMDB seab Leedu produtsendi Brokenchord maailma 50 parima produtsendi hulka ainult innustab  meid omaltpoolt tutvustama värskeimat muusika talenti Eestist ja Leedust."

Kuula The Baltic Scene saateid Raadio2-s igal esmaspäeval ja teispäeval kell 17.10 ning igal teisipäeval ja neljapäeval Radio101-s kell 10.00.

http://thebalticscene.tumblr.com/
https://www.facebook.com/pages/The-Baltic-Scene/116528998426653
www.r2.ee/pleier
http://www.radio101.lv/lv
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}