Filmitalgute muusikavaliku tulemused on selgunud!

Filmitalgute rahvafilmi taustamuusika valik on tehtud: noored ja andekad artistid pakkusid “Filmitalgute filmi muusika” Facebooki lehe kaudu oma loomingut ja nende seast valiti 20 kandidaatlugu. Lõplik muusikapilt selgus rahvahääletusel koostöös Raadio 2-e “Pleier” saatega. Kümme omanäolist lugu leiavadki tee rahvafilmi heliribale.

Valikusse sattusid enamasti noorte muusikute vähekuuldud teosed. Plaanis on teha Maailmalõpu kontsert-sari, kus rahval on võimalus Filmitalgute taustamuusikuid ka oma kõrvaga lavalt kuulda.

Filmitalgute rahvafilmi muusikutest nende endi sõnadega:

LIHTSALT SIIM - Mäng
“Lihtsalt Siim on noor Eesti sooloartist, kellele meeldib rokkmuusikat teha ja sinna sisse erinevaid elemente tuua.”

TJORVEN - Leida ja kaotada ja Kolmapäev
“Tjorven on bänd, mis on osalt sume nagu suveõhtu mõnus briis, aga teisalt segane nagu pudru ja kapsad. Me teeme muusikat, mida pole võimalik raamidesse suruda.”

TAGASI TULEVIKKU - Minu ilm ja Spring up ja Superpositsiooniline olek
"„Tagasi Tulevikku” on peegeldus minu alateadvusesse laagerdunud kogemustest ja läbielamistest. Muusikakokteil disko, folgi, redisepeenra ja lasteaia mänguhooviga."

LEINAPENI - Pirukamüüja laul
Ansambel on pärit Kolga-Jaanist Viljandimaal. Nende Myspace’i juhend: “Kuulake ja nutke.”

PRÄGNANTNE BRIGAAD - Idiot
“Prägnantse Brigaadi lood on leidnud inspiratsiooni nii erinevatest ühiskonna heidikutest kui ka elu lihtsamatest olukordadest. Bänd teeb seda, mida ta teeb, mitte seda, mida võiks.”

SÄDELEV KASS – Ilmaäär
“Ühes sädelevas linnas elas sädelev mees. Ja sellel sädeleval mehel oli sädelev habe ees. Ja sellel sädeleval mehel oli sädelev loss. Ja selles sädelevas lossis elas Sädelev Kass. Mis küll see kass seal tegi kõik ööd ja päevad läbi? Ta tantsis, tantsis, tantsis ja ennast ninast sikutas.”

HRR! – Ülased
Energeetiline IndiReggaeMonkeyFunkeyDrum`n`bass koosneb emokalduvustega poistest, sekka ka F diagnoosiga mehiseid. Tegemist olla sõgepopi viljeleva kooslusega, mine sa tea!”

MTÜ Kinobussi korraldatav projekt Filmitalgud kuulub Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ja toimub Eesti Film 100 raames. Projekti eesmärk on aktiviseerida kogu ühiskond, tegemaks Eesti teemadel üks ühine film. Nii tehakse suur kingitus Eesti filmi 100. juubeliaastaks - 2012 on ametlikult Eesti Filmi Aasta.

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud