R2 "Nädala nägu" on Margus Müür

Raadio 2-s töötab terve plejaad uskumatult omapäraseid, andekaid ja huvitavaid inimesi. Kas Sina tead, kes nad kõik on? Veelgi enam, oled Sa ka näinud nende raadiomesilaste nägusid? 

Selleks, et meie toredad kuulajad teaksid ja näeksid, kes on see meeskond, kes hoolitseb selle eest, et R2 säilitaks oma unikaalse olemuse ning põneva ja hariva sisu, tutvustame igal teisipäeval ühte raadiotöötajat.                                                                                           

Niisiis hakkab üks kord nädalas ilmuma rubriik "Nädala nägu“, kus kümnele küsimusele vastates tutvustab, avab ja näitab end üks R2  kollektiivi liige.

Seekordne "Nädala nägu" on MARGUS MÜÜR.
 

  1. Millal Sind eetris kuuleb?

Olen justkui üliharuldane laululind, keda Fred Jüssi üritab tulutult lindile püüda. Aastate jooksul oleks see võimalus olnud kõigest paaril korral, sest saadete ajal ma häält ei tee.

  1. Millist saadet (saateid) R2-s teed?

Taustajõuna paljusid. Olen nii-öelda kuskil seal tagapool olemas, nagu kass, kes hoiab lihakombinaadis käpa sees. Aga nagu sai juba mainitud - eetrihäälena mind ei kuule.

  1. Mis on raadios Sinu ametinimetus (kõik töötajad pole teadagi ainult saatejuhid ja DJ-d)?

Ametlikes paberites on kirjas nimetus "väljastaja” (kõlab nagu turvamees, eksole), raadioslängis hüütakse mind aga "produks”. Ülesandeid on palju. Näiteks kui midagi ootamatut juhtub, siis võib kuulda, kuidas üle raadio hüütakse: "Zumm!”. Reageerin üldiselt enda hüüdnimele hästi ja püüan probleemse olukorra rusikatega lahendada (tegelikult muidugi see nii ei ole). Aga et mitte detailidesse süüvida, siis tööülesannete lühikirjeldus võiks olla: hoian raadiol silma peal, mõlemaid kõrvu ka.                                  

  1. Kaua oled R2-s töötanud?

2007. aastast.

  1. Kuidas jõudsid R2?

Messengeri süül - oli veel hiljuti selline suhtlusprogramm, mida kõik mööda maailma laiali olevad eestlasedki kodumaale jäänud vähemusega suhtlemiseks kasutasid. Hakkas ülikooliaeg otsa saama ja siis, 2007. aasta varakevadel, lisasin enda Messengeri nime alla inforeale, et peaks vist pealinnas tööd otsima, selle asemel, et kodusaarel nädalavahetustel tööl käia. Järgmisel päeval helistas mulle Heidy Purga, kes sel ajal R2 peatoimetaja oli. Minu soovitajaks osutus tollane R2 saarlasest itimees.
Päris tühja koha pealt mulle muidugi tööd ei pakutud, olin raadiotööga veidi kokku puutunud Saaremaal, kohalikus Kadi Raadios. Pulte ja helitehnikat tundsin ööklubides DJ-na töötamise ajast.

  1. Kirjelda oma esimest naljakat ja meeldejäävat juhtumit/sündmust raadios.

Üsna alguses juhtus selline asi, et nüüdseks telesse siirdunud tuntud raadiomees ütles eetrisse üht-teist valesti. Jooksin stuudiosse, et ta veel eetris olles väljaöeldut parandaks, ja näitasin käega kalendrisse, parandada tuli nii kuud, kuupäeva kui ka nädalapäeva. Aeg-ajalt juhtub möödapanekuid ikka. Sajandeid pole veel sassi aetud.

  1. Mida mäletad esimesest tööpäevast?

Suurt midagi. Olin vist sama närvis nagu põhikooli ajal vene keele eksamile minnes. Aga vat ei mäleta neist mõlemast päevast muud, kui et pabistasin hirmsasti.

  1. Milliseid saateid ise R2-s kuulad ja milliseid julgelt ka sõbrale soovitaksid?

Tööpäeval kuulan kõiki saateid - töö on selline, et saabun raadiosse kõige esimesena ja lahkun kõige viimasena. Minu tööpäev on väga pikk. 
Vabal ajal olen tegelikult pigem suur filmivaataja (õppisin ülikoolis filmindust), raadiot kuulan vähe. Kuid "Rahva Oma Kaitset” ja "Olukorrast Riigis” sai kuulatud (ja kuulan praegugi peaaegu kõiki saateid) juba ammu enne seda, kui Raadio 2 sattusin. Ülikooli ajal kuulasime neid saateid ühikas terve seltskonnaga - oligi põhjust kokku tulla. Intelligentseid saateid on raadiomaastikul ju pigem vähe ja need tuli kõik ära kuulata.
Lahedaid saateid on meil praegu palju: "Puust ja punaseks” on üks lemmikutest, "Bashment FM” on alati tore kuulata, ja meie reedene hommikusaade on parim.

  1. Räägi enda muusikaeelistustest, mida kuulad?

Olen peaaegu kõigesööja, klassikast kuni rokini välja. Igast stiilist on omad lemmikud, aga midagi väga kindlat ja ainult ühte tegijat ei fänna. 

  1. Millega tegeled lisaks raadiotööle? Mida teed raadioväliselt?

Lisatööks pole suurt võimalusi, kuigi vaba aega justkui jaguks. Kuna tööpäevad on äärmiselt pikad, siis tähendab see seda, et "produsid” on raadios kolm, kes vahetustega töötavad. Seega läheb pärast pikka tööpäeva järgnevast päevast pool magamisele. Ülejäänud vabal ajal käin näiteks palju kinos. Olen ka suur lugeja, raamatuhunnik on kogu aeg öökapi peal. Rändan ka mööda Eestit ringi ja käin sõpradel külas või siis vastupidi. Viimasel ajal pigem vastupidi.  
 
Järgmisel teisipäeval tutvustab end juba uus töötaja!
 Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}