Keane, The Vaccines, Instrumenti ja King Charles esinevad Positivus Festivalil!

 20. ja 21. juulil Salacgrivas, Lätis toimuva Positivus Festivali üheks peaesinejaks on briti bänd Keane. Lätist pärit Instrumenti on sel aastal ainus kohalik bänd, kes esineb festivali pealaval. Festivali esinejatenimekirja lisandusid täna veel The Vaccines, King Charles ning rootsi bänd Niki & The Dove. Eelnevalt avalikustatud Positivus Festivali artistid on Friendly Fires, SBTRKT live, Ewert and the Two Dragons, Givers, Jamie N Commons, Lucy Rose, Vondelpark ja Cashier No9.

Positivusel võib sel aastal märgata mitmeid muudatusi: festivali suuruselt teine lava saab olema „Nordea lava“ ning selle asukohaks on vana, nõukogude ajast säilinud lava, mistõttu on esinemispaik suurem, aga siiski intiimsem kui eelmistel aastatel. Uue asukoha saavad ka Red Bull Music Academy lava ning esmakordselt võib festivalilt leida Palladiumi telgi, mille peatoetajaks on Tuborg – mitmete Euroopa festivalide patroon.

Keane on üks neist bändidest, keda oleme väga kaua festivalile oodanud. Nad alustasid tegevust 1997. aastal ja sellest ajast peale on neil olnud nii edukaid kui ka vähem edukaid perioode. Debüütalbum 'Hopes and Fears' (2004) tõi neile palju kuulsust ning edu jätkus teise albumiga 'Under the Iron Sea' (2006). Keane'i albumid müüvad endiselt väga hästi ning bänd on saanud mitmeid auhindu kriitikutelt ja loomulikult palju armastust fännidelt. Klaver, bändi põhiline instrument, annab muusikale erilise, emotsionaalse kõla. Viies stuudioalbum on praeguseks juba salvestatud ning ilmub selle aasta maikuus.

Keane - Somewhere Only We Know

The Vaccines on Suurbritannia üks edukamaid uusi bände, olles tuntud mitmete hittide poolest nende debüütalbumilt 'What Did You Expect from the Vaccines?'. Kuulates nende energilist punk-rokki võiks arvata, et Sid Vicious on uuestisündinud ning bändiga liitunud. Tegelikult aga on bändiliikmed teistsugused – üsna tüüpilise briti stiili ja perfektsete soengutega on nad pigem vasturääkivad oma lõbusale ja sügavat muljet avaldavale kõlale, mis on välja kujunenud arvukate live-esinemiste jooksul bändi kahe tegutsemisaasta ajal.

The Vaccines - If You Wanna

King Charles tuleb tagasi! Psühhedeeliline ja energilisest saundist pakatav, sütitab King Charles'i live-esinemine, just nagu armastus, tule su südames esimese kümne sekundiga... See on kindlasti kohustuslik neile, kellele meeldivad Noah and the Whale ja Mumford and Sons (ta on mõlema bändiga palju koos esinenud, eriti Mumford and Sons'iga). King Charles sai eelmisel aastal ääretult sooja vastuvõtu osaliseks ning tuleb nüüd tagasi ühe Nordea lava peaesinejana.

King Charles Beating Hearts Road Movie

Niki & The Dove on ideaalne näide Skandinaavia pop-muusikast – lihtne, kuid väga huvitav ja värvikas. Tegemist on järjekordse bändiga Positivuse esinejate hulgast, mis on lisatud mainekasse paljulubavate artistide nimekirja – BBC Sound of 2012. Kaks esimest singlit 'DJ Ease My Mind' ja 'Under the Bridges' on nimetatud aasta parimateks alternatiivseteks poplugudeks mitmete kriitikute poolt kogu maailmast. Niki and The Dove on ühendanud Prince'i, Kate Bush'i ning Fleetwood Mac'i parimad omadused.

Niki & The Dove - The Drummer

Instrumenti on sel aastal peamine kohalik artist. Debüütalbum 'TRU' sai märtsis kuldplaadi staatuse ning peagi ilmub 2011. aasta detsembris Arena Riga'l salvestatud DVD. Mainitud kontsert oli Lätis 2011. aasta muusikaelu suursündmus ning bändil on plaanis Positivuse kontserdi jaoks veel mitmeid põnevaid elemente lisada.
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal