R2 AASTAHITT 2013 VÕITJAD ON SMILERSI "MOJITO" JA AVICII "WAKE ME UP!"

Vaata tulemusi siit!

Reede, 3. jaanuari õhtul selgusid Eesti Televisiooni ja Raadio 2 otseülekandes R2 Aastahitt 2013 võitjad. Eesti vanima muusikaküsitluse kodumaiste lugude arvestuses võitis Smilersi laul "Mojito" (796 häält), teise koha sai Karl-Erik Taukar looga "Seitsme tuule poole" (771 häält) ja kolmandaks jäi Põhja-Tallinna laul "Küsin endalt nõu" (568 häält).

Välismaiste lugude edetabeli tipus tegi puhta töö Avicii, võites lauluga "Wake Me Up!" (682 häält) ja noppides ka pronksi looga "Hey Brother" (390), teisele kohale maandus Miley Cyrus lauluga "Wrecking Ball" (437 häält). Lemmiklaulude poolt tuli 5300 häält, enamus elektrooniliselt, aga saabus ka 7 postkaarti, 2 faksi, 1 kiri ja 1 telegramm!

"R2 Aastahitt on väheseid sündmusi, kus laul saab tunnustuse oma fännidelt. Ja meil Raadio 2s on võimalik seda vahendada ning tunnustada muusikuid nende töö eest. Meie jaoks on oluline see, millist popkultuuri keskkonda, mille mõjuväljas me igapäevaselt viibime, nende looming tekitab," kommenteeris R2 Aastahiti peaprodutsent Heidy Purga.

Karl-Erik Taukar võitis oma lauluga "Seitsme tuule poole" ka R2 Aastahitt 2013 Uue Tulija tiitli. Aasta Demo pistis taskusse Tommy Cash looga "Dusk/Guez Whoz Bak" ja R2 Toimetuse Lemmikuks sai Elephants From Neptune, kes esitas loo "Blue Lightning". Esmakordselt anti välja ka auhind Aasta Sündmus, mille võitis mullu massiivset furoori tekitanud Robbie Williamsi kontsert Tallinna Lauluväljakul.

Raadiokuulajate poolt valitud Unistuste Bänd astus selles unikaalses koosseisus lavale vaid korra: Antti Kammiste klahvpillidel, kitarri mängis Jalmar Vabarna ja basskitarri Kostja Tsõbulevski, trummidel möllas Kaspar Kalluste, naelapilli mängis Silver Sepp ja laulis Hendrik Sal-Saller. Ettekandele tuli lugu "Tahan oma raha tagasi", mis on viimane laul, mida Sal-Saller veerand sajandit tagasi enne Soome minekut ja Smilersi loomist esitas.

"Tänavu oli Aastahiti tabeli tipus tõeliselt tihe rebimine – Smilers edestas Taukarit viimasel hetkel vaid käputäie häältega! See näitab ka seda, kui oluline on artisti enda aktiivsus oma fännidega suhtlemisel. Raadio 2-e väga nauditav missioon on avastada, toetada ja vahendada uut Eesti muusikat ning Aastahitt on selleks suurepärane võimalus," rääkis Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare.

TiiT FMi raadiostuudiost, kus töötavat saatejuhti kehastas näitleja Priit Pius, eetrisse läinud auhinnatseremoonia avaesinejateks olid Lenna ja Rasmus Rändvee & Facelift Deer. Teleülekande peaprodutsent oli Heidy Purga, kaasprodutsent Kristo Rajasaare, režissöör Ove Musting ja teleprodutsent Piret Eero.

 

Raadio 2 Aastahitt 2013 võitjad

R2 Aastahitt 2013 Eesti võitja: Smilers "Mojito"

Teine koht: Karl-Erik Taukar "Seitsme tuule poole"

Kolmas koht: Põhja-Tallinn "Küsin endalt nõu"

 

R2 Aastahitt 2013 välismaa võitja: Avicii "Wake Me Up!"

Teine koht: Miley Cyrus "Wrecking Ball"

Kolmas koht: Avicii "Hey Brother"

 

Uus Tulija tabelis: Karl-Erik Taukar "Seitsme tuule poole"

Aasta Demo: Tommy Cash "Dusk/Guez Whoz Bak"

R2 Toimetuse Lemmik: Elephants From Neptune "Blue Lightning"

Aasta Sündmus: Robbie Williamsi kontsert Tallinna Lauluväljakul


Vaata Raadio 2 Aastahitt 2013 täispikka tabelit SIIT


Foto autor Karli Saul 


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}