R2 nädala plaadiks on seekord 3Pead ja "10Tõmmet"

Pärast kuus aastat kestnud varjuperioodi, kuhu mahtus nii bändi koosseisu paikaloksumine, enda helikeele leidmine kui ka pereloomine, on 3Pead taas tagasi pildil.

Kui aastal 2007 avaldatud albumid "Ilusaim heli" ja "Taevaluugid" olid pigem eksperimentaalsed ja ennast otsivad kogumikud, siis värsket plaati "10Tõmmet" saab pidada Peade esimeseks tõeliseks albumiks, kus saavad kokku heliline küpsus ja muusikalised ambitsioonid.

Algusaegade folgihõllandused ja kitarrikaiked on arenenud haaravateks ja mitmekihilisteks helimassiivideks, lilleline hipi-pikutamine on piitsa saanud nahksemate rokk-rihmadega. Bändile tunnuslik mitmehäälne vokaal on kapist välja tulnud ja puudu ei ole ka vana-hea indie-loksumine koos pitsitäie enesehuumoriga.

Bändi helipildi elustamisele aitasid kaasa Ans. Anduri löökpillimees Madis Kirss ja Peades bassi taha istutatud Gert Pajuväli, kellega koos moodustubki live-koosseis. Kõik märgid näitavad, et purskav ja suitsev ketas on valmis hoogsaks veeretamiseks.

Plaadi annab välja Peade kodu-leibel Eesti Pops, samanimelist raadioshow´d võib teisipäeviti kuulda ka Raadio 2-s.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}