Kas R2 Aastahiti võidab Kalmer Tennossaar?

Internet areneb aasta-aastalt ning tundub, et mida edasi, seda lõbusamaks läheb ka Raadio 2 Aastahiti valimine. Seda sellepärast, et alati tekib mõni põnev n-ö kodanikualgatuse korras tehtud kampaania.

Tänavune suurim "hääletame-selle-loo-R2-Aastahitiks" üleskutse levib peamiselt Facebookis ja Youtube´is ja selle eesmärgiks on upitada pjedestaalile surematu laul "Vana klaver" legendaarse Kalmer Tennossaare esituses.

Selle idee autor sai inspiratsiooni mullustest sündmustest Suurbritannias, kui umbes sarnase kampaania käigus osteti ansambli Rage Against The Machine lugu "Killing In The Name" nii palju, et see seljatas aastalõpu briti edetabelis kõik imalad jõululood.

Varem on sarnaseid massihääletamisi mõningase eduga korraldatud erinevates metali-, trance´i- ja drum`n´bassi-netikogukondades.

Kõige esimese R2 Aastahiti vallutamise korraldasid 90ndate lõpus Tartu Ülikooli vilistlased, kes hääletasid oma kursusekaaslase poolt ühel peol esitatud pala "Rohelised niidud" peaaegu 40. koha piirile.

Raadio 2 omalt poolt julgustab kõiki hääletajaid saatma meile ka uuemate lugude nimesid, mis just sel aastal teile päriselt korda läksid.

Hääletada saab siinsamas!

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}