Parimaks zombifilmiks pürib 15 tööd

Raadio 2 hommikuprogrammi" Silmad Lahti" korraldatud zombifilmide konkursile laekus viisteist kuulajate tehtud filmi.

Saatejuhtide Indrek Vaheoja ja Madis Aesma kehtestatud reeglite järgi pidi film olema viis minutit pikk ja sellesse pidi mahtuma üks zombinduse seisukohalt ülioluline stseen - koht, kus zombi kedagi-midagi hammustab ja see omakorda zombifitseerub.

“Nagu nende eestlastega ikka - alguses ei saanud vedama, hiljem pidama,” nentis Aesma rahulolevalt. Kui esialgu tundus, et ühtegi tööd ei tulegi, siis nädal tagasi saabunud esimene võistlustöö, Ott Pulsti film “Üksik Zombiepoiss Kalle”, tegi otsa lahti ja kui konkursi tähtaega paari päeva võrra pikendati, tuli uusi filme pea iga paari tunni tagant.

“Filmid on kõik väga erinevad - mõnes on kasutatud eriefekte, mille peale karp täiesi lahti vajub, teised on jällegi sellised julged telefoniga filmitud ühekaadrikad,” iseloomustas Aesma.

Laekunud filme on võimalik vaadata youtube´i kanalilt nimega “Raadio Kaks” ning eelseisval laupäeval ja pühapäeval on kõik oodatud Raadio 2 hommikusaate Facebooki leheküljele oma lemmikfilmi poolt hääletama. Parim film selgub esmaspäevahommikuses saates.

Zombifilmide konkurss on omamoodi eelmänguks järgmisel nädalal toimuvale Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile (HÕFF). Parima filmi autoritele on auhinnaks VIP-pääsmed HÕFFile ning nende filmi näidatakse ka festivali avaüritusel.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}