R2 tähistab rahvusvahelist muusikapäeva!

Loosi lähevad piletid Metallica 3D-filmi eriseansile

Täna on rahvusvaheline muusikapäev! Sellega seoses on R2 eeter nii täna kui terve ülejäänud nädala täis ainult väga head muusikat.                                                                           

Samuti loosime rahvusvahelise muusikapäeva puhul välja pileteid homme Coca-Cola Plazas toimuvale eriseansile „Metallica: Through the Never“.

2. oktoobril kell 19:00 toimub Coca-Cola Plazas Raadio 2 eriseanss „Metallica: Through the Never“. R2 kutsub eksklusiivse filmi eriseansile ka raadiokuulajad!

Nimelt loositakse esmaspäevast kolmapäevani R2 erinevates saadetes välja pileteid.

„Metallica: Through the Never“ eriseansi piletite loos toimub järgmistes saadetes: „Pleier“, R2 Hommikuprogramm „Silmad Lahti“, „Kuulderaadius“ ja „Siin Me Oleme“.

„Metallica: Through the Never“ on murranguline ja muusikast läbiimbunud 3D-film. Film kombineerib endas Metallica poolt vaid filmi jaoks loodud ennenägematut lavashow`d ja pinget kruvivat lugu, et tuua vaatajateni üks meelierutav elamus.

Noor ja tõusev täht Dane DeHaan („A Place Beyond the Pines“, „Chronicle“) mängib filmi üht peaosalist Trip’i- noort roadie`t, kes saadetakse ühte üliolulist ülesannet täitma. Ülesanne muutub ajapikku aga sürrealistlikuks seikluseks, mille vahepeal esitab Metallica oma läbi aegade parimaid hitte väljamüüdud staadionil.

„Metallica: Through the Never“ pakub meile vaatamiseks üht võimsaimat lava, mis siiani loodud. 3D tipptehnoloogia ja 24 samaaegselt kasutuses olevat kaamerat viivad sind otse sündmuste keskele. Metallica, läbi aegade üks populaarsemaid ja olulisemaid bände rokkmuusika ajaloos, astub üles järgnevas koosseisus: James Hetfield, Lars Urlich, Kirk Hammett ja Robert Trujillo.

Filmi on kirjutanud ja lavastanud Nimrod Antal („Predators“).

Uuri filmi kohta lähemalt siit:

http://www.throughthenevermovie.com/


1. oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise heategevusliku projektiga. Muusikapäeval antakse 125 tasuta lühikontserti kõikjal Eestis, mille ühiseks eesmärgiks on väärtustada ja propageerida muusikakultuuri, samas ka tutvustada muusikuid ja muusiku elukutset.

Ka Telemaja kohvikus toimub tasuta kontsert. Kell 8.45 – 9.15 astub üles keelpillikvartett: Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Mart Kuusma (vioola), Marcel Johannes Kits (tšello).

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle preemiad silmapaistnud muusikutele ja muusikategelastele. Kell 19 teeb preemiate tseremooniast otseülekande ka Eesti Televisioon.

Uuri lähemalt siit:

http://etv.err.ee/index.php?0568259#.UkqJ7VPFJio

 


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}