Täna Punkpolitseis: tarakanid ja ajutine valitsus

2. oktoobri Punkpolitseis kuuleb midagi seniolematut. Pole just tavaline, et Venemaa alternatiivmuusika Top 5 bändi, täpsemalt punkansambli Tarakany! uue singli rahvusvaheline esiettekanne toimub Raadio 2-s. Möödunud neljapäeval Moskvas Naše Radios eetridebüüti teinud pala "Mešhki s kostjami" kõlab rajatagustest raadiojaamadest esimesena just Raadio 2-s.

Saate põhikülalised on aga Peep Männil, Kalev Plink ja Allan Vainola ehk poolmüütilise 80ndate alguses Tallinnas tegutsenud punkansambli Ajutine Valitsus asutajaliikmed. Kolme aasta eest taasühinenud bänd, kuhu kuulub ka trummar Herk Haug, lõpetas mõne nädala eest debüütalbumi salvestamise.

Räägime Tallinna 80ndate alguse keskkoolipunkarite skene tegemistest, selgub kuidas Allan Vainola õppis kitarri mängima, mida kuulasid ENSV esimesed punkarid lisaks pungile, milline on Ajutise Valitsuse ja Velikije Luki ühisosa, paljastame laulu "Tablett" tegelikud autorid, uurime mis tunne on keskeas jätkata seda mis teismelisena pooleli jäi ning kuidas kõlada seejuures võimalikult algupäraselt. Jutu vahele kõlavad Ajutise Valituse palad. Teiste hulgas ka "Laste laul", mille teksi kirjutas Allan Vainola poisieas poeg Richard ning mille laulsid sisse bändimeeste ja nende sugulaste lapsed. Nunnumeeter, let's go!

Punkpolitsei on eetris täna kell 23.00 Raadio 2-e lainepikkustel või internetis aadressil r2.err.ee.
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}