Punkpolitseid külastavad Tarakanid!

Täna kell 23.00 hõivavad Raadio 2 lainepikkuse Tarakanid! Eetrisse läheb kuulõpu "Punkpolitsei", mille saatekülaliseks on laupäeval Tallinnas esineva Moskva punkansambli Tarakany! solist Dmitri Spirin.

 

"Sellise kaliibriga külalisi sattub saatesse harva," kommenteerivad saatejuhid Lauri Leis ja Mart Niineste. "Tarakany! kuulub Venemaa alternatiivroki esiviisikusse ning on kontsertbändina maailmaklass," täpsustavad nad.

Juttu tehakse Tarakany! äsja möödunud Euroopa-turnee, inimese vanusest sõltuvast suhtest punkmuusika ning bänditegemisega, pisut peagi ilmuvast albumist ning muustki elulisest-olulisest.

Intervjuu Dmitri Spiriniga tegi Dmitri Mikrjukov Raadio 4-st, kus see möödunud nädalal ka algupäraselt eetris oli.

 

Lisaks kuuleb saates lugusid Eesti punkansambli Kukeprotest värskelt ilmunud kassettalbumilt "Kunst". 

 

Tarakany! tuli kokku 1991. aastal Moskvas. Ansambli tee tuntusele algas sajandivahetusel albumiga «Strah i Nenavistj» (2001). Suur kuulsus tuli järgmiste plaatidega «Ulitsa svobody» (2003) ja «Rakety iz Rossii» (2004). Põimides oma loomingus sõlme kaasaegse meloodilise punk- ja alternatiivroki helikeele ning väljendus- ja tähendusrikka venekeelse lüürika, on Tarakany! viimased kümme aastat olnud nõutud ja regulaarne esineja rokiklubides ning Venemaa suurematel muusikafestivalidel nagu «Nashestvie» ja «Kubana Fest».

 

Laupäeval 23. veebruaril marutab Tarakany! Tallinnas Von Krahli baaris. Maailmaklassi kontsertbänd lubab esineda pika ja adrenaliiniküllase kavaga, kus on omal kohal nende senised hitid, fännilemmikud ja uued lood tänavu ilmuvalt üheteistkümnendalt kauamängivalt.

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}