Punkpolitsei alustab kolmandat hooaega

Sünnipäevasaade eetris teisipäeva õhtul
Punkpolitsei alustab kolmandat hooaeg!

Täna 4. septembril kell 23.00 on Raadio Kahe eetris "Punkpolitsei" kolmanda hooaja avasaade. Ülekuulamisele tuleb Giuseppe Perverdi Big Bandi kitarrist ja sündmustesarja "Diletantide avangard" vedaja Hannes Mets.

"Kaks aastat tagasi ei osanud isegi ette kujutada, et saade võiks niimoodi käima minna ja kõlapinna leida," meenutavad punkpolitseinikud Lauri "Uims" Leis ja Mart Niineste. ,Iga kuu esimesel ja kolmandal teisipäeval kõlab Raadio Kahe eetris värskemat punkrokki Eestist ja välismaalt ning saatekülaliste kaasabil räägitakse lahti punkkultuuri erinevaid tahke. "Teemapõuda ei paista, punk on tänapäeval lihtsalt nii lai mõiste. Oma pungist võib rääkimas käia ja vastavat muusikat lasta kes tahes - loomaõiguslane, festivaliturist, skeneaktivist või veteran," ütlevad Leis ja Niineste ning täpsustavad: "Eriti lahe on siis, kui saab mõne kaasaegse Eesti punkbändi põhjusega külla kutsuda."  

Kolmanda hooaja avasaates on "Punkpolitseis" ülekuulamisel Giuseppe Perverdi Big Bandi kitarrist ja sündmustesarja "Diletantide avangard" vedaja Hannes Mets. "Otsustasime seekord vaatluse alla võtta pungi mängimise kitarril ja kes siis muu kui Hannes?" põhjendavad saatejuhid.

Nii ongi "Punkpolitseist" kahe hooajaga kujunenud saade, mille valmimises on võrdne osa saatejuhtidel ja külalistel. "Legshaker, Punkentsefaliit ja Kurjam on vist kolm praegu tuntuimat punkbändi, lisaks JMKE-Psyhoterror-Vennaskond kolmainsusele," arutlevad punkpolitseinikud, "Punk jõudis Eestisse väidetavalt 32 aastat tagasi ja kuigi selle esimest lainet seostatakse suuresti Propelleri profimuusikute pullitegemisega ning kuldaega JMKE "Tere perestroika" edetabelinädalatega, pole punkrokk Eestist kunagi kuhugi kadunud. Vastupidi - äratuntava pungitaustaga tegijaid leiab igalt elualalt ning nii palju erinevat punkmuusikat kui praegu pole Eestis varem tehtud."  

"See on üks enimtuntud muusikarevolutsioone üldse 60ndate keskpaiga Inglismaa roki kõrval. Mõtle ise – olla aastal 2012 ikka veel kantud pungivaimustuses, see oleks sama kui 1976nda aasta punkarid oleks kantud 1940ndate muusikast, näiteks Glenn Millerist! Mõne aasta pärast saab pungi sünnist nelikümmend aastat ja me kasutame seda ikka mõõdupuuna," on pungi kohta öelnud mõjukas briti muusikakriitik Simon Reynolds.

Punkpolitsei on eetris iga kuu esimesel ja kolmandal teisipäeval kell 23.00 Raadio Kahe lainepikkusel. 
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}