R2 saade „Punkpolitsei“ jätkab nimekate väliskülalistega

Raadio Kahe õhtuse vööndi pungisaate „Punkpolitsei“ oktoobrikuu teise saate külaline on mõjukas Inglismaa esimese laine punkmuusik TV Smith ansamblist The Adverts.

"Sel aastal on väliskülaliste liinis teemaks kujunenud lätted ja esiisad," räägivad saatejuhid Lauri Leis ja Mart Niineste. Juunis käis saates John Lydon alias Johnny Rotten, juulis California ühe esimese punkplaadifirma asutanud Robbie Fields

1976. aastal TV Smith`i ja Gaye Adverti kokku pandud The Advertsi nimekaim panus pungilukku on singel „Gary Gilmore’s Eyes“. Pärast teist albumit bänd lagunes ning 80ndate algusest on TV Smith olnud peamiselt soolo- ja koostööartist, kelle diskograafias on viisteist albumit ning hulk singleid. Aastal 2012 väntas BBC TV Smith`ist ka tema muusikuteest rääkiva dokumentaalfilmi. "TV Smith on suurepärane näide sellest, et punk pole lihtsalt nooruse mäss või riietus, vaid elustiil. Ta on nagu Villu Tamme - vana mees, kes keeldub alla andmast," iseloomustab TV Smith`i etnoloogiadoktor ja DJ Aimar Ventsel.

"Juttu jätkus rohkemgi kui saatesse mahtus," ütleb Niineste ning täpsustab, et ilmselt saab ka „Punkpolitsei“ Facebooki vahendusel selle täispikka mahakirjutust lugeda.

TV Smith esineb Tallinnas Von Krahli baaris neljapäeval, 17. oktoobril. Kaasa teevad JMKE ja Totally Obnoxious.

„Punkpolitsei“ on R2 eetris iga kuu esimesel ja kolmandal teisipäeval, kell 23.00.

 

Jooksvat infot saate tegemiste kohta leiab Facebookist:

https://www.facebook.com/pages/Punkpolitsei/157488427612942


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}