R2 seekordne "Nädala nägu" on Bert Järvet

Raadio 2-s töötab terve plejaad uskumatult omapäraseid, andekaid ja huvitavaid inimesi. Kas Sina tead, kes nad kõik on? Veelgi enam - oled Sa ka näinud nende raadiomesilaste nägusid?   

Selleks, et meie toredad kuulajad teaksid ja näeksid, kes on see meeskond, kes hoolitseb Raadio 2 unikaalse olemuse ning põneva ja hariva sisu säilimise eest, tutvustame igal teisipäeval ühte raadiotöötajat.                                                                                           

Niisiis ilmub kord nädalas rubriik "Nädala nägu“, kus kümnele küsimusele vastates tutvustab, avab ja näitab end üks Raadio 2 kollektiivi liige.
 
 "Nädala nägu" on sellel nädalal BERT JÄRVET.
 

  1. Millal Sind eetris kuuleb?
Kolmapäeviti kell 20.00-21.00.
  1. Millist saadet (saateid) R2-s teed?
Teen R2-s Mikk Tammepõlluga sellist saadet nagu "Rocki ministeerium". Laseme tund aega eetrisse ägedamat rokki, nii ammust kui ka praegust. Palade vahele serveerime asjakohast jutupoolist.
  1. Mis on raadios Sinu ametinimetus?
Ametinimetus? Ma ei kujuta ette... Bert? Saatejuht? Raadiohääl? Ametlikult ma täpselt ei teagi.
  1. Kaua oled R2-s töötanud?
Olen alles rebane, R2-s olen töötanud selle hooaja algusest.
  1. Kuidas jõudsid R2?
R2 jõudmine toimus väga ootamatult ja kiiresti. Ühel esmaspäeval helistas mulle Mikk Tammepõld ja ütles, et Raadio 2 pakub meile saadet ning küsis, kas ma oleksin nõus. Vastasin jaatavalt, saime kokku ja tegime raadiomajas ühe proovisaate - kõigile sobis.
  1. Kirjelda oma esimest naljakat ja meeldejäävat juhtumit/sündmust raadios.
Esimene otsesaade oli päris hea õppetund ettevalmistamise mõttes. Me olime kobal kombel saatesse kaasa võtnud natuke liiga vähe lugusid. Kui viimase pala käima panime, oli eetriaega jäänud veel kuskil veerand tundi. Seda saadet tehes ei kasuta me arvuti fonoteeki - muusika tuleb kas mälupulga või plaadi pealt. Seetõttu pidin ma jooksma füüsilise fonoteegi ja stuudio vahet. Stopper oli pihus ja mõõtis aega, sest iga loo lõpuks pidin taas mikri taga olema. See oli üsna peen ooper, sest R2-s on plaadiriiuleid päris mitu ja materjal pole jaotatud žanripõhiselt. Seega oli kõikide ABBA-de, Celine Dionide ja ülejäänud musapaabli seast kolme minutiga midagi rokisaate kõlbulikku leida päris kihvt. Paaril korral on ka Mikk saanud nõnda trenni teha..
  1. Mida mäletad esimesest tööpäevast?
Esimene päev oli põnev. Mäletan sõbralikku vastuvõttu ja väikest esimese korra närvi. Mõned rohelised näpukad meenuvad samuti. Näiteks lugu lõppeb, meie hakkame Mikuga entusiastlikult pala kommenteerima, mikrofonid mute´i peal...
  1. Milliseid saateid ise R2-s kuulad ja milliseid julgelt ka sõbrale soovitaksid?
"Silmad Lahti" on minu silmis kõige meeltlahutavam hommikuprogramm Eestis. "Muusikanõukogu" ei tapa samuti. Sõpradel soovitan soojalt kogu R2 programm läbi kuulata ning siis oma otsused langetada!
  1. Räägi enda muusikaeelistustest, mida kuulad?
Vana hea, raske küsimus. Ma ei kuula muusikat žanri järgi, vaid otsin seda, mis annab mulle mingi elamuse. Viimase aja ülekaalukas lemmik on ansambel Chrome Hoofi verivärske album "Black Gold" - plaat, mis pakub midagi nii raske roki kui ka kvaliteetsema tantsumuusika sõbrale. Tuleb kuulata mõistagi kui tervikut ning elamus on garanteeritud!
  1.  Millega tegeled lisaks raadiotööle? Mida teed raadioväliselt?
Lisaks R2-le töötan ka Kuma Raadios. Eetriväliselt on mu prioriteet ansambel Nevesis, kus minu üle bassimehe nalju heidetakse...

Järgmisel teisipäeval tutvustab end juba uus töötaja!Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}