Tallinn Music Week 2013 Skype’i auhinna võitis Elephants From Neptune

Tallinn Music Weeki peatoetaja Skype’i poolt viiendat aastat välja antava auhinna võitjaks valiti sel korral Elephants From Neptune – üks hetke kuumemaid rokkbände Eestis, kes just sõlmis lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency. Koos maineka tiitliga Skype’s Go Change the World Award kaasneb bändile ka €3500 suurune rahaline preemia.

„Elephants From Neptune’i suurimaks edu võtmeks on nende rahvusvahelise areeni vääriline kõla, repertuaar ja tugev identiteet, mis lennutab bändi veel kõrgele ja kaugele. Mehed on selgelt laia maailma vaatavad ja leiavad aega pühenduda ka oma fännidele. On suur rõõm, et saame nende edu Skype's Go Change The World Award auhinna näol natukenegi tagant kannustada. Võib kindel olla, et sellest bändist kuuleme me veel palju,“ ütles Skype Eesti juht, Tiit Paananen.

Skype’i maailmavallutuse auhinna ehk Skype's Go Change The World Award võitja selgitati välja Tallinn Music Weeki festivali delegaatide, välispressi, Skype’i töötajate ja Eesti publiku ühisel valikul. Publikuhääletuse võitnud Elephants From Neptune kannul olid tihedalt Sibyl Vane ja Nevesis, seejärel Tenfold Rabbit ning KGB. Festivali delegaatidelt pälvisid lisaks auhinna võitjatele enim nominatsioone Odd Hugo, Argo Vals Band, Kannabinõid ning Tenfold Rabbit.

Viimaste aastate jooksul Eesti muusikamaailma jalgealust oma armutute riffide ja robot-rockist, indiest, bluesist ja psühhedeelsest kärinast laetud soundiga kõvasti raputanud Elephants From Neptune’i liikmete endi sõnul on nende näol tegemist „Võsu liivastel radadel moodustunud anomaaliaga“. Tänavune kevad on neile olnud vägagi tegus ja edukas. Aprillis sõlmiti leping Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency, mis esindab erinevatel territooriumidel selliseid põhjanaabrite artiste nagu näiteks Disco Ensemble, Rubik, Michael Monroe ning ka Eesti hetke edukaimat ansamblit Ewert and The Two Dragons.

„Tegu on vaieldamatult ühe parima uue bändiga, mida ma üle pika aja kuulnud olen. Nende talent on koheselt märgatav ning meie arvates omavad nad suurt potentsiaali väljaspool Eestit,” sõnab bändi värske agent Toni Ritonen.

Ka kogenud rokimanager ja Londoni klubiürituste sarja Club Radio Free Europe promootori A P Childs ei kahtle värske Skype auhinna laureaadi suures tulevikus: „Väga hea soundiga suurepärane kontsertbänd, mis astub kindlalt Ewert and the Two Dragonsi piire purustavais rütmis.“

Leedu muusikaajakirjanik Ramunas Zilnys (Lietuvos rytas) arvab:„Baltikumis pole hea mitu aastat nähtud bändi, mis sellise kirega vana head rokki viljeleks.“

Hetkel on Elephants From Neptune stuudios ja lindistab teist osa oma EP-de triloogiast. Tulemust on võimalik kuulda esitluskontsertidel nii Tallinnas, Tartus, Viljandis kui ka Londonis. Elevantide esimene kontsert Inglismaal toimub 26. aprillil Londonis klubis The Miller.

„Tallinn Music Week oli sel aastal meie jaoks kindlasti äärmiselt edukas. Saime väga palju uusi tutvusi, neist kõige tähtsamaks peame koostöö alustamist Soome muusikaagentuuriga Fullsteam. Käesoleval aastal on meie peamiseks eesmärgiks bändi tõhusam tutvustamine nii põhja- kui ka lõunanaabritele. Plaanis on anda ka esimesed kontserdid ka kaugemal – juba sel nädal võib bändi näha esinemas Londonis. Viimase paari kuu jooksul oleme teinud palju stuudiotööd, mille tulemusena on kohe välja tulemas teine osa meie EP-de triloogiast. Aasta lõpus hakkame ette valmistama teise täispika plaadi materjali. Skype auhinnaraha investeerime oma uude stuudiosse,“ räägib Elephants From Neptune plaanidest bändi manager Karl Sirelpuu.

Tallinn Music Week 2009 Skype auhinna võitjaks oli Popidiot, 2010. aastal Iiris, 2011. aastal Ewert and the Two Dragons ja 2012. aastal Talbot.

Tallinn Music Week 2014 toimub 27.-29. märtsil. Artistide sooviavaldusvoor algab sügisel.

Tutvu Elephants From Neptune'iga:
www.facebook.com/elephantsfromneptune
www.soundcloud.com/elephants

Fotod:
http://press.tallinnmusicweek.ee/Elephants.promo.jpg
http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/8624729108/in/set-72157633174108553
http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/8623625005/in/set-72157633174108553
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}