R2 "Nädala nägu" on seekord Anders Melts

Raadio 2-s töötab terve plejaad uskumatult omapäraseid, andekaid ja huvitavaid inimesi. Kas Sina tead, kes nad kõik on? Veelgi enam - oled Sa ka näinud nende raadiomesilaste nägusid?    

Selleks, et meie toredad kuulajad teaksid ja näeksid, kes on see meeskond, kes hoolitseb R2 unikaalse olemuse ning põneva ja hariva sisu säilimise eest, tutvustame igal teisipäeval ühte raadiotöötajat.                                                                                           

Niisiis ilmub kord nädalas rubriik "Nädala nägu“, kus kümnele küsimusele vastates tutvustab, avab ja näitab end üks Raadio 2 kollektiivi liige.

"Nädala nägu" on sel nädalal ANDERS MELTS

  1. Millal Sind eetris kuuleb?

Kolmapäeviti kell 21.00.

  1. Millist saadet (saateid) R2-s teed?

Saadet "Röntgen“.

  1. Mis on raadios Sinu ametinimetus?

Röntgenoloog                                

  1. Kaua oled R2-s töötanud?

Jookseb seitsmes aasta.

  1. Kuidas jõudsid R2?

Käisin mitu korda saates "Metallion“ Madoxil (saatejuhil) külas, ja siis tuli kuidagi jutuks, et ma võiksin ise ka saadet teha. Kuna sarnaseid stiile tutvustavaid saateid pole üheski teises Eesti raadios, siis tundus see kuidagi särav idee. Läks aastaid mööda, kui Madox olevat selle idee raadios teemaks võtnud ning üks hetk kutsuski härra Saaremets mind jutuajamisele. Nii sündiski saade "Röntgen“.

  1. Kirjelda oma esimest naljakat ja meeldejäävat juhtumit/sündmust raadios.

Eks neid on ikka omajagu olnud, aga on paar tükki, mis kohe koidavad. Kord kiirustasin haigena otsesaadet tegema ja raadiomaja ees selgus, et kott muusikaga oli jäänud koju esikusse. Head indie-mehed laksasid majja sobivad lisaminutid seni, kuni ma koju laeka järgi ruttasin.
Teine seik, mis meenub on piinlik ja ka naljakas. Toimus saade koos saatekülalistega ning rääkisime inimestele templina külge jäänud hüüdnimedest. Ütlesin täie mõistuse juures olles eetris, kuidas mulle ei ole ka Madox kunagi Urmas tundunud, sest ta lihtsalt on nii Madox terve elu olnud. Seejärel tuli Erik Morna ukse vahelt sisse ja ütles meile, et Madoxi tegelik nimi on Risto. Eks see kinnitab tegelikult öeldut. Vabandan veelkord.

  1. Mida mäletad esimesest tööpäevast?

Oli tore augusti viimane teisipäev ja kõik sujus kenasti. Kui ma ei eksi, siis alustasin saadet Militant Cheerleaders On The Move'i looga "Freaks“.

  1. Milliseid saateid ise R2-s kuulad ja milliseid julgelt ka sõbrale soovitaksid?

Kuulan raadiot peamiselt autos ja tihti juhtub Koit sel ajal eetris möllama. "Rahva Oma Kaitset“ sai üksvahe rohkem kuulatud. Soovitades peaks teadma selle inimese maitset, kellele soovitan, sest R2 on julmalt šeff ja mitmekülgne raadiojaam. Ei tahaks küll ühtegi saadet esile tõsta, igaühele on oma.

9. Räägi enda muusikaeelistustest - mida kuulad?

Hetkel kuulan Thou Shell Of Deathi debüütplaati. Tegime nendega (w/ Forgotten Sunrise) koos septembrikuus Padise Kloostris erilise kontserdi. Nad on jube tublid ja ägedad. Kuulan palju black ja death metalit, EBMi, jõulisemat electrot ja technot. Viimasel ajal taas suhteliselt palju ka ambienti. Samuti kuulan Cypress Hilli ning olen enda jaoks avastanud sellise mürasema indie-kraami a`la A Place To Bury Strangers. Kindlasti ei saa mainimata jätta aegumatut Lee Hazlewoodi ning alati parimat Dead Can Dance'i.

10. Millega tegeled lisaks raadiotööle? Mida teed raadioväliselt?


Päevatööna töötan juba 19 aastat muusikapoes Lasering. Loon, laulan ja sean rütme bändis Forgotten Sunrise. 16. aasta jookseb üritustesarja Beats From The Vault vedamisega. Sel aastal oli neljandat korda ka Body Machine Body festival. Olen ka väga laialivalguvate settidega DJ. Jumaldan David Lynchi ja Briti musta huumorit.

Kasulikud lingid:

www.facebook.com/rontgenradio

www.facebook.com/kuratino

                        

Järgmisel teisipäeval tutvustab end juba uus töötaja!Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}