HETKEL EETRIS:
eelmine
järgmine

Siit saad jagada praegu mängivat raadiosaadet sotsiaalmeediasse.

Siit saad tellida saadet RSSis ja iTunesis.

Siit saad saadet allalaadida.

mp3

podcast

RSS

iTunes

jaga

Facebook

Twitter

E-post

-02:00:00
EETRIS
Hetkel mängib:

Kui mängima on hakanud uus saade, saab siia klikkides laadida saate info ja foorumi.

Info ja foorum
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Loe veel:

Hallo, Kosmos! 236: Gaia haridusest räägivad Toomas Trapido, Liina Järviste, Marit Otsing

Gaia on planeet Maa kui terviklik ökosüsteem

Sel pühapäeval, 1. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks Gaia hariduse edendajad TOOMAS TRAPIDO, LIINA JÄRVISTE, MARIT OTSING.

GAIA HARIDUS (Gaia Education) on loodud Rahvusvahelise Ökokülade Ühenduse (Global Ecovillage Network) poolt 2005. aastal ning kuulub ametliku koostööpartnerina ÜRO jätkusuutliku arengu hariduskava (UNDESD) juurde. Alates 2006. aastast on Gaia Haridust edukalt rakendatud 5 kontinendil ning 34 riigis. Gaia hariduskava on jagatud neljaks suureks valdkonnaks: maailmavaateline, majanduslik, ökoloogiline ja sotsiaalne. Kõik neli valdkonda jagunevad omakorda väiksemateks mooduliteks, mis kokku moodustavad tervikliku kogemustele baseeruva õpetuse, et toetada kestlikku eluviisi meie planeedil. Võtmesõnadeks on tasakaalustatud areng, sujuv koostöö ning teadlike valikute tegemine. Rohkem infot: www.gaiaeducation.net ja www.gaiaharidus.ee.

GAIA TEOORIA, mis on oma nime saanud Kreeka maajumalannalt, formuleeris 70ndatel keemik ja keskkonnakaitsja James Lovelock koos mikrobioloog Lynn Margulisiga ning seisneb see selles, et meie planeet Maa tervikuna funktsioneerib kui elav organism, mis ennast ise reguleerib ja optimeerib. Seda mõttemudelit uurivad ja kasutavad tänapäeval biokeemia ja ökosüsteemide valdkonnad, interpreteerivad sotsiaalteadused, poliitika, religioon ja filosoofia, on loodud Maa-süsteemide (Earth-Systems) teaduskonnad ja üha enam uuritakse planeet Maad kui tervikut.

TOOMAS TRAPIDO on lõpetanud Tartu Ülikoolis bioloogia eriala, töötanud Karula Rahvuspargis keskkonnakaitsjana, olnud Eestimaa Looduse Fondi tegevjuht ja juhatuse esimees ning löönud aktiivselt kaasa löönud ka Teeme Ära algatuses. Trapido on olnud erakonnas Eestimaa Rohelised ning Riigikogu XI koosseisu liige, tegeleb loovjuhtimise teema arendamisega Eestis ning on tuntud ka loovjuhtimise koolitajana. Ta toimetab ELF-i Nõukogus, on üks Let's Do It World eestvedajatest ja Tallinna Vaba Waldorfkooli õpetaja. Ökokogukondade teema arendajana ja rohelise mõtteviisi edendajana on Gaia Akadeemia eestvedamine talle väga südamelähedane.

LIINA JÄRVISTE on aktivist ja aednik, kes tegeleb mahetoidu kasvatamisega, permakultuuri, vägivallatu suhtlemise, jätkusuutliku eluviisi ja ökokogukondade teemal koolitamisega ning ökokogukonna Väike Jalajälg arendamisega. Ta on olnud tegev Eesti Ökokogukondade Ühenduses. Liina Järviste õppis Tartu Ülikoolis ajalugu ja lõpetas cum laude, magistrikraadi sai ta Ungarist Kesk-Euroopa Ülikoolist soouuringute alalt – sel teemal on ta andnud loenguid Tallinna Ülikoolis ja nõustanud Sotsiaalministeeriumi.

MARIT OTSING õppis Tallinna Ülikoolis kultuuri- ning kasvatusteadust ja sotsioloogiat ning omab magistrikraadi kasvatusteadustes. Koolitusvaldkonnaga on ta ka tööalaselt palju kokku puutunud, kureerides erinevaid arendusprojekte, töötades välja õppekavasid, korraldades koolitustegevuse köögipoolt ning esinedes ise lektorina. Ta on töötanud ka inglise keele õpetaja ja tõlgina, täitnud tegevjuhi ülesandeid erinevates ettevõtetes ning omab kõige enam töökogemust kolmanda sektori organisatsioonides. Marit Otsin on üks Gaia Kooli rajajatest ja juhataja.

Uuri ka kodulehti gaiakool.ee ja gaiaakadeemia.ee, Gaia Akadeemia grupp facebookis

Tutvu Gaia Akadeemia 27. novembril 2015 algava aastase koolitusprogrammiga

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür

 

 

 

 

Kommentaarid
näita
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Laadi juurde ({{comments.length - commentsLimitRadio}})
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}{{user.name}}. Logi välja
{{comment.captcha.word.answer}}