Hallo, Kosmos! 261: Rea Raus jätkusuutlikust arengust planeedil Maa

Süvaökoloogiast ja globaalsest ökoloogilisest kataklüsmist

 

Sel neljapäeval, 21. aprillil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 24. aprillil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja REA RAUS.

Rea Raus on kasvatusteadlane ja pedagoog, kelle doktoritöö uurimistemaatika keskendub inimese ökoloogilisele identiteedile ja suhestumisele loodusega, jätkusuutliku arengu põhiprintsiipidele ja ühiskondlikule transformatsioonile. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli haridusteaduste magistrina pedagoogilise nõustamise eriala ja on lõpetamas oma doktoritööd Tampere ÜlikoolisSchumacher College'is õppis ta süvaökoloogiat ning on täiendanud ennast lisaks muudele erialastele koolitustele ka Jeffrey Sachsi (Columbia Ülikool) jätkusuutliku arengu alasel koolitusel. Ta on arvukate teaduspublikatsioonide autor ning on koostanud jätkusuutlikku arengut toetava hariduse alaseid õppematerjale. Rea Raus  osaleb mitmete kohalike ning rahvusvaheliste võrgustike ja mittetulundusühingute töös, mis tegelevad jätkusuutliku arengu ning humanistliku majanduse küsimustega. Ta juhtis aastatel 2013-2015 ESF poolt toetatud ning Keskkonnaameti poolt koordineeritud säästva arengu alast täienduskoolitusprojekti Tallinna Ülikoolis. Rea tegeleb pidevalt erinevate jätkusuutlikku arengut toetavate projektidega, näiteks viimaste tegemiste hulgas on rahvusvaheline projekt "Local Research and Education Hubs-key for Sustainability Education", mida toetab Läänemeremaade Nõukogu. Lisaks erialasele koolitustegevusele õpetab ta jätkusuutlikku majandust Läänemaa Ühisgümnaasiumis. Rea Raus on Organic Estonia strateegia töögrupi liige ning on tegev Tervikliku Eesti algatusrühmas ja Uue Ühiskonna Loomise konverentside sarja töögrupis. Rea elab Matsalu lahe ääres, kus praktiseerib seda, millest räägib - loodusega tasakaalus elamist. Tema hobideks on mesindus ja roosikasvatus.

 

Saates selgub:

Milline on mehhanistlik maailmavaade ja milline on holistlik maailmavaade?

Kui kaugel on ökoloogiline kataklüsm ja mis saab siis, kui maailmameres elu lõppeb?

Kuidas mõjuvad loodusele GMO-d ja glüfosaat?

Kas mets on metsamajandajate rahamasin?

Mis on süvaökoloogia

 

 

Rea Raus esineb neljandal, haridusele pühendatud Uue Ühiskonna Loomise konverentsil laupäeval, 23. aprillil Haapsalus, pühapäeval, 24. aprillil Pärnus ja laupäeval, 30. aprillil Tallinnas. Uuri lähemalt kodulehelt uusyhiskond.org

 

 

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Monika Tamm, Sirje Raud

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud