Raadio 2-s toimub 3-7 detsember inimõiguste teemanädal, kus saatekülalisteks teiste seas Mart Nutt, Tõnis Kahu, Silver Meikar, kes arutavad 9.detsembril toimuva noorteürituse “Inimõigused ja popkultuur” raames arutluse alla tulevate valdkondade üle. Tallinna Linnateatri Põrgulaval saavad 9. detsembril kokku 200 noort, et üheskoos arutada, kuidas popkultuur on aidanud kaasa inimõiguste edasiviimisele ja populariseerimisele. Popkultuuri rollist inimõiguste edasiviimisel ning nende kahe valdkonna kokkupuuteid läbi ajaloo ja tänapäeva tutvustab muusikakriitik ja lektor Tonis Kahu. Arvamusi modereerib Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo. Paneelis osalevad näitleja ning lavastaja Elmo Nüganen, kirjanik ja filmirežissöör Kadri Kõusaar, õiguskantsleri asetäitja Hent Kalmo ja usuasjade ekspert Ringo Ringvee.
Inimõiguste Instituudi ja Turu-uuringute ASi poolt läbi viidud uuring inimõiguste alasest teadlikkusest Eestis, mille esitlus toimub 10.detsembril Instituudi aastakonverentsil, toob välja, et 16% noortest ei näe probleemi selles, kui Eesti teeb koostööd riikidega, kus rikutakse tugevalt inimõigusi, olles kõrgeima protsendiga vanusegrupp. Samas leiavad 67% 15-19 aastastest ja 64% 20-29 aastastest, et Eestis ei toimu inimõiguste rikkumisi, olles selles osas positiivsemalt meelestatud kui teised vanusegrupid. Henry Kõrvits: “Kuna uuring tõi välja, et enamik Eesti inimesi ei tea selget tähendust sellele, mida tähendab termin "inimõigused", siis toimub koostöös Raadio 2-ga konverentsile eelnevalt samasisuline teemanädal, kus igapäevaselt käsitletakse saadetes inimõigusi ja sellest lähtuvaid küsimusi”.
“Sellest, kuivõrd ohtlikuna näevad totalitaarsed režiimid kultuurinähtusi ja tegijaid, annab tunnistust ka tänavuse Euroopa Parlamendi Sahharovi nimelise mõttevabaduse auhinna ühe laureaadi, Iraani režissööri Jafar Panahi saatus, kellel äärmuslik islamirežiim keelas 20 aastaks filmitegemise,” ütles Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis juhataja Kadi Herkül. “Panahi värskeim töö, linateos "See ei ole film", toimetati Teheranist Cannes'i filmifestivalile tordiloigu sisse peidetud mälupulgal.”
Ürituse kohta voib lähemalt lugeda instituudi kodulehelt: http://www.eihr.ee