Sander Loite: uskuge või mitte, Eestis tegelikult orvuks jäänud suuri metsloomi loodusesse tagasi lasta ei saagi
Täna jõuab eetrisse loodussaate "Osoon" selle hooaja täiesti viimane osa. Hooaja finaal keskendub laiemas plaanis sellele, kuidas inimesed abistavad metsloomi, kes on inimese otsese või kaudse tegevuse tõttu hätta sattunud.
Raadio 2 hommikuprogrammis on saatejuhtidel Helle Rudil ja Margus Kamlatlil külas "Osooni" tegijad Sander Loite ja Kristo Elias, kellega räägime metsloomade päästmisest ja rehabiliteerimisest.
Inimeste tegevus jätab loodusesse oma jälje: näiteks jäävad põdravasikad orvuks, kui põdraemad hukkuvad autoavariides. Ida-Virumaal asuvas Päite loomade abistamise keskuses joodavad abistajad sellistele mõnenädalastele põdravasikatele kuus korda päevas lutipudelist kodukitsepiima, mis on neile kõige sobivam. Samas saavad aedadesse tulnud siilid tihti vigastada robotniidukite ja trimmerite tõttu või saavad mürgituse, kui nad söövad umbrohu- ja nälkjamürkidega kokku puutunud vihmausse. Kuigi vigastatud väikeloomi turgutavad Eestis näiteks MTÜ Siilipusa ja Metsloomaühing, puudub riigis suurem rehabilitatsioonikeskus, kus saaks suuremaid metsloomi loomuomaselt üles kasvatada. Miks peab Jõhvist leitud karupoeg rändama elama Rumeeniasse ja turgutatud põdrad Lätti, selle asemel et vabastajad nad tagasi Eesti metsadesse laseks? Kuula intervjuud.
"Osoon" on ETV eetris täna kell 20:30.










































































Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.