"R2 Päev" saates on külas Siim Kaasik, kes on Euroopa ppordipealinna üks eestvedajatest ja Euroopa spordipealinna saadik jaanuaris - Hannes Hermaküla. Mida tehakse Euroopa spordipealinnas? Mida saab teha jaanuaris?
Tallinn on järjekorras 25. Euroopa spordipealinn, võttes teatepulga üle Itaalia sadamalinnalt Genovalt. Varasemalt on tiitlit kandnud teiste seas näiteks Madrid, Stockholm, Kopenhaagen, Varssavi, Dublin, Lissabon, Sofia, Milano ja Praha.
Euroopa spordipealinna aasta on jagatud 12 erinevaks teemakuuks. Jaanuaris on fookuses suusasport, veebruaris kahevõitlus, märtsis uisusport, aprillis matk ja kepikõnd, mais jooksmine, juunis jalgrattasport, juulis rannasport, augustis pallimängud, septembris orienteerumine, oktoobris fitness, novembris mõttemängud ja detsembris discgolf.
Iga teemakuu raames toimub koostöös spordialaliitudega vähemalt üks suurem spordipäev, kus kogenud juhendajad jagavad linlastele näpunäiteid.
Spordipealinna põhiprogrammi avasündmus leiab aset 18. jaanuaril, mil Tallinna Lauluväljak muutub suusakeskuseks. Esimeste öökülmade järel toodetaval kunstlumel saavad linlased proovida nii suusahüppeid kui ka murdmaa-, laske- ja mäesuusatamist. Kohapeal on tutvumiseks ka liikumispuudega inimestele mõeldud suusakelgud.
Euroopa spordipealinn Tallinn 2025 tegemistega saab end kursis hoida kodulehel sport.tallinn.ee ja Facebookis Spordipealinn 2025.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.