Maarin Ektermann: Eesti Kunstnike Liidult peteti välja umbes 700 000 eurot
Küberkelmid petsid Eesti Kunstnike Liidult välja umbes 700 000 eurot. See kaotus on organisatsioonile ränk finantsiline ja emotsionaalne šokk. Kadunud raha oli liidule usaldatud kunstnikupalkade ja loometoetuste maksmiseks ning galeriide tegevuseks.
Saates "R2 Hommik!" on Bert Järvetil ja Margus Kamlatil külas Eesti Kunstnike Liidu president Maarin Ektermann, kellega räägime lahti selle ulatusliku petuskeemi tagamaad.
Intervjuust selgub, et petturid tegid liidu pearaamatupidajale libakõnesid Eesti Panga ja politsei nimel ning hoidsid teda terve nädala jooksul pidevas infovoos ja tegevuses. Skeem jõudis lausa nii kaugele, et raamatupidaja saatis liidu pangakaardid petturitele pakiautomaadi kaudu. Kuidas kavatseb Kunstnike Liit tekkinud kriisist välja tulla ja varasid realiseerida ning mis saab loomeinimeste edasistest toetustest? Kuula intervjuud.












































































Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.