Martin Meikas: restorani ei päästa Michelin ega mõni muu rehvifirma
Tallinnas tegutsenud restoran O2 pälvis hiljuti Michelini tunnustuse, kuid veidi aega hiljem teatas asutus uste sulgemisest. Majandussurutise tingimustes on restoranide külastamine muutunud pigem haruldaseks tähtpäevade tähistamiseks, mis muudab igapäevase äritegevuse käigushoidmise äärmiselt keeruliseks.
Saates "R2 päev" arutleb saatejuht Katrin Aarma restorani O2 omaniku Martin Meikasega toitlustusvaldkonna karmi reaalsuse üle. Meikas selgitab, et koha sulgemiseni viisid ebasoodsad asjaolud, sealhulgas asukoht Maakri kvartalis, kuhu potentsiaalne klientuur niisama jalutama ei satu. Kuigi punaselt Michelini märgiselt oodati päästerõngast, oli restorani finantsseis juba varasemalt teadaolevalt keeruline.
Kas pelgalt tasemel toidust piisab väikese rahvaarvuga ja ülitiheda konkurentsiga Eesti turul läbilöömiseks või muudab toitlustusasutuste 24-protsendiline käibemaks restoraniäri juba eos kahjumlikuks? Lisaks toitlustusmaastiku murekohtade lahkamisele avab Meikas ka oma tulevikuplaane, vihjates uuele, märksa lihtsamale ja taskukohasemale mereäärsele kontseptsioonile.










































































Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.